Bíloveckou nemocnici obsadili stavaři. Pacienti i zdravotnický personál se proto načas musí smířit s určitým nepohodlím. Odměnou jim však nakonec bude modernější a komfortnější prostředí, pohodlnější pokoje a lepší vybavení. Práce na modernizaci oddělení následné péče jsou naplánované do konce roku 2016.

Celková rekonstrukce nemocnice je rozdělena do několika etap, které se však vzájemně prolínají. Zateplování objektů v areálu začalo vloni a stát bude přibližně 18,5 milionu korun. Část nákladů však pokryje dotace. „Zatím ještě nedošlo k zateplení všech budov nemocnice, protože tato akce úzce navazuje na další chystaný projekt, jímž je modernizace prostor pro zkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné," nastínila Šárka Seidlerová, jež je pověřená medializací města.

Milionová investice

Tento projekt je rovněž podpořen dotací a stát bude 53 milionů korun, z toho 35 milionů korun je určeno na stavební úpravy, zbytek na nákup vybavení, mobiliář a vzdělávání lékařů i zdravotnického personálu. Oddělení následné péče bude mít po rekonstrukci nové, pohodlné dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a moderní specializovanou péčí.

Zdravotní péče
v Bílovci:
Kromě nemocnice zde funguje poliklinika s odbornými ambulancemi specializovaných lékařů. Stomatologové sídlí v objektu ve Smetanově ulici. Ordinaci tam má pět zubních lékařů, kapacita jejich ordinací je však často přetížená.
„Snažíme se objem stomatologických služeb rozšířit a sháníme nové odborníky. Navíc v budoucnu chceme v objektu zřídit komplexní centrum zubní hygieny, včetně ambulance dentální hygieny," doplnila informace o zdravotnické péči v Bílovci místostarostka Hana Burianová.

„V současné době máme nasmlouvaných osmdesát lůžek následné péče, do budoucna bychom tento počet rádi rozšířili, protože díky rekonstrukci získáme volné prostory," prozradil ředitel nemocnice Kamil Mašík s tím, že v nadcházejících měsících dojde i k úpravě zeleně v areálu nemocnice a v příštích letech k rekonstrukci již nevyhovující kotelny.

Do nemocničního areálu bude začleněno také nově vybavené oddělení rehabilitace, které už nyní nevyhovuje moderním podmínkám.

„Nemocniční provoz probíhá nepřetržitě i během stavebních prací a vyžaduje pochopení a toleranci jak zdravotnického personálu, tak pacientů, kteří vnímají naše zařízení díky menší velikosti jako nemocnici rodinného typu. Po celou dobu opravy funguje bez omezení také ambulance," upřesnil Kamil Mašík. Rekonstrukci nemocnice si pochvaluje i starosta Bílovce Pavel Mrva. „Nemocnici máme v Bílovci už od roku 1897, má tedy svou více než stoletou historii a k městu neodmyslitelně patří," řekl a posléze pokračoval: „V současnosti je zde kromě lůžkového oddělení chirurgie a interny také oddělení následné péče s osmdesáti lůžky, které poskytuje specializované služby dlouhodobě nemocným i pacientům vyžadujícím doléčování po závažnějších operacích." V areálu je rovněž dialyzační středisko, které spádově funguje pro pacienty z širokého okolí.

Modernizaci kvitují i obyvatelé města. „Je moc dobře, že se oddělení následné péče opravuje. Kdysi jsem tam chodila za babičkou a nebylo to tam moc pěkné," uvedla paní Jana.