Při vjezdu do Nemocnice Nový Jičín všechny řidiče před závorou informační tabule upozorňuje, že maximální povolená rychlost je 20 km/h.

Vydá-li se vzápětí směrem doleva k dětskému oddělení, zmiňovaným nijak vysokým tempem by si přesto leda tak svůj vůz poničil. Obrovské výmoly a popraskaná komunikace (viz fotografii) nutí řidiče jet doslova krokem a pořádně se točením volantu překážkám vyhýbat. Brzy tato nevítaná kličkovaná skončí. Cesta bude opravena ještě letos.

Krkolomné pojíždění po nemocnici se nakonec, zřejmě i po výtkách občanů Nového Jičína, řešilo na radnici, i když městu komunikace nepatří.

„V úseku od lékárny po pavilon dětského oddělení se cesta rozpadá a je plná výmolů. V uvedeném místě je značný pohyb sanitek, automobilů obsluhy a hlavně klientů nemocnice. Nejde o majetek města, takže silnici nemůžeme opravit, ale na druhé straně vnímáme potřeby obyvatel a chceme, aby provoz v nemocnici byl bezpečný a pacientům se dostalo kvalitnější služby," uvedl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Proto z městské kasy půjdou peníze na spolufinancování rekonstrukce komunikace v dezolátním stavu.

V současné době společnost Agel, provozující nemocnici, hledá dodavatele zakázky. „Pacienti a zaměstnanci Nemocnice Nový Jičín se ještě v letošním roce dočkají rekonstrukce poničené cesty v areálu zdravotnického zařízení. Projekt opravy této komunikace byl zahájen již za minulého vedení nemocnice a aktuálně se nachází ve fázi tendru na dodavatele stavby. Část nákladů na rekonstrukci pokryje dar města, většinu však bude hradit nemocnice ze svých vlastních zdrojů," potvrdila mluvčí zdravotnického holdingu Agel Radka Miloševská.

Celkové náklady jsou vyčíslené na částku 1,4 milionu korun a část má uhradit radnice, i když není vlastníkem. Tím je Moravskoslezský kraj, který celý areál pronajal právě společnosti Agel. „Radní proto odhlasovali doporučení zastupitelům, aby schválili nemocnici příspěvek na opravu silnice, dar ve výši 150 tisíc korun. Zastupitelé budou o návrhu radních rozhodovat v září," sdělila mluvčí Nového Jičína Marie Machková s tím, nemocnice už poslala na radnici informaci o nutném rozsahu záchovných prací.

„V rámci opravy by měly být stávající asfaltové plochy odfrézovány a nahrazeny novým povrchem. Zřejmě se bude muset opravit i podloží. Dnes je komunikace nesoudržná, drolí se a je plná děr. Vyspraven má být úsek o výměře asi 975 metrů čtverečních, který je v nejhorším technickém stavu," doplnil vedoucí odboru majetku, rozvoje a investic Vladimír Bartoň.