Nezvykle teplé počasí posledních dní připomíná spíše léto, a tak se provozovatelé koupališť nejen na Novojičínsku chystají brzy otevřít své bazény. Výjimkou je aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm, který asi jako jediný v okrese zahájil novou koupací sezonu už v květnu. A podle informací z radnice by se zde mělo koupat minimálně do začátku září. „V květnu a září budeme mít otevřeno vždy od 10 do 18 hodin, v červnu, červenci a srpnu od 9 do 20 hodin. Co se týká vstupného, zůstává stejné jako v loňském roce, navíc návštěvníci mohou využívat zvýhodněné permanentky na vícečetné vstupy,“ uvedl Jiří Štefek, vedoucí organizační složky Správy městských sportovních zařízení ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Areál s kapacitou až pro dva a půl tisíce návštěvníků nabízí nejen samotné koupání v bazénech, ale i další zábavné atrakce, jako například divokou řeku, šedesátimetrový tobogán, dvanáctimetrovou dvojitou skluzavku, vodní hřib, masážní trysky nebo vodní stěnu.

Kromě toho si zde mohou návštěvníci zahrát stolní tenis, nechybí ani dětské pískoviště či provozovna občerstvení. „Příjemné atmosféře v areálu aquaparku napomáhá také nový závlahový systém, který byl uveden do provozu v roce 2016 a již v loňském roce značně vylepšil kvalitu travnaté plochy v areálu,“ poznamenala frenštátská tisková mluvčí Iva Vašendová a dodala, že loni zavítalo do aquaparku celkem 37 467 lidí, což je o osm tisíc návštěvníků více než v předcházejícím roce.

„Návštěvnost bývá hodně ovlivněna počasím v letních měsících daného roku. V loňském roce určitě napomohlo také slunečné a teplé počasí,“ podotkl Jiří Štefek. Za celodenní vstupné do aquaparku zaplatí dospělí 100 korun, děti do 18 let a důchodci mají vstup za 70 korun.

NÁVŠTĚVNÍKY PŘIVÍTAJÍ V ČERVNU

Další provozovatelé koupališť na Novojičínsku se v těchto dnech na novou sezonu pilně připravují. Tento týden už začali napouštět například městské koupaliště v Příboře. „Napouštění bude ukončeno pravděpodobně ve středu 30. května. V důsledku toho může dojít k poklesu tlaku ve vodovodním řadu,“ upozornilo město na svých webových stránkách. Koupaliště Ricco s veškerým sportovním vybavením a občerstvením by se mělo milovníkům vodních radovánek otevřít v sobotu 2. června.

O prvním červnovém víkendu plánuje vstoupit do nové sezony také koupaliště v nedaleké Kopřivnici. „Pokud bude slušné počasí, chceme otevřít prvního nebo druhého června,“ potvrdil informaci Deníku ředitel Správy sportovišť Kopřivnice Milan Gilar s tím, že ceník i otevírací doba zůstávají beze změny. Za příznivého počasí bude koupaliště otevřené v době od 9 do 20 hodin.

NOČNÍ KOUPÁNÍ V MOŘKOVĚ

Stejně jako v minulých letech i letos by chtěli provozovatelé koupaliště v autokempu v Mořkově přivítat první návštěvníky v období okolo 10. června. Ochladit se zde v horkých letních dnech budou moci zájemci každý den od 9 do 19 hodin. K dispozici bude i noční koupání, a to od 21 hodin. Podle slov provozovatelky mořkovského koupaliště Ivety Skybové navyšovat ceny neplánují, co ale v areálu plánují, je pořádání různých akcí, od Karibik párty až po rockový koncert.

Zhruba v polovině června by mělo zahájit provoz koupaliště v Odrách. Ve stejném termínu hodlá otevřít také koupaliště v Novém Jičíně. Venkovní bazén nabídne ochlazení dětem i dospělým v případě příznivého počasí od pátku 15. června. „Provoz krytého bazénu bude ukončen 30. června, od 1. července bude k dispozici pouze venkovní bazén,“ stojí na webu novojičínského bazénu s tím, že víkendový provoz v měsíci červnu bude probíhat na venkovním či krytém bazénu v závislosti na počasí.

V druhé půlce června pak plánuje zahájit novou sezonu také koupaliště ve Štramberku-Libotíně.