Kauza staveb, jimž vypršelo stavební povolení tak má, jak se zdá, pokračování. Podle oficiální tiskové zprávy, již v těchto dnech vydalo město Frenštát pod Radhoštěm, provedl stavební úřad přímo v areálu dolu Frenštát místní šetření. To bylo provedeno na základě podnětu k odstranění nepovolených staveb, který podala na frenštátský stavební úřad obec Trojanovice, a to v lednu letošního roku.

Velké množství staveb, jejichž počet stanovil frenštátský stavební úřad na šedesát šest, a které podle tiskové zprávy stojí v areálu dolu prakticky načerno, zástupce beskydských samospráv velmi překvapilo.

Stavební úřad ve Frenštátě pod Radhoštěm proto svolal na 16. března ústní jednání se všemi účastníky řízení. Na něm budou moci vznést své podněty a připomínky. Navíc do kauzy o odstranění nepovolených staveb, mezi něž patří nejen dvě těžební věže, ale také například sklad výbušnin, komunikace s osvětlením či dokonce vrátnice, se vedle obce Trojanovice zapojilo také město Frenštát pod Radhoštěm. Také jeho zástupci tak nyní budou usilovat o to, aby bylo zahájeno řízení o odstranění těchto nepovolených staveb.