V současnosti je již samozřejmostí, že různé pracovní agentury komunikují se svými klienty prostřednictvím elektroniky. „Také služby zaměstnanosti, které poskytuje prostřednictvím informačního portálu ministerstvo práce a sociálních věcí, jsou již běžně elektronicky dosažitelné, případně zde lze najít rozmanité odkazy spracovní a sociální tématikou,“ uvedla Eva Janovská z Úřadu práce vNovém Jičíně.

Uchazečům o zaměstnání se vmoderní počítačové učebně Komunitního vzdělávacího centra při Střední škole v Odrách ve středu věnovali specialisté z novojičínského úřadu práce. „Jednalo se o workshop pořádaný v rámci projektu Institut trhu práce, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Lidé se učili, jak si na portálu najít pracovní místo, jak lze jeho prostřednictvím zveřejnit svůj životopis, případně jakým způsobem najdou budoucího zaměstnavatele,“ upřesnila Janovská.

Lidé hledající práci si mohli u počítače názorně vyzkoušet možnost zařadit svůj životopis na elektronický pracovní portál. „Tuto službu individuálně také poskytují poradci pro zprostředkování na úřadech práce. Chceme však tuto možnost dostat do širšího povědomí nejen uchazečů a zájemců o zaměstnání, ale co nejširší veřejnosti. Skupinovými workshopy chceme účastníkům poskytnout ještě další zajímavé informace o službách zaměstnanosti. Po zaškolení si lidé mohou samostatně, a již nezávisle na poradci, zkusit na portále svůj životopis zveřejňovat a upravovat,“ dodala Janovská.