A tak spolu s Frenštátskem, vykazují jedině tyto dva regiony v Novojičínském okrese nezaměstnanost pod pětiprocentní hranici. Na opačném konci žebříčku je již delší dobu Odersko. Zde chybí jen setina k dosažení hranice míry nezaměstnanosti sedmi procent a počet lidí navštěvující úřad práce se zde vyšplhal na 643. Ovšem situace se výrazně zlepšila i v tomto regionu, neboť přesně před rokem se „ručička nezaměstnanosti“ vyšplhala vysoko nad devět procent a pracovníci úřadu práce evidovali o dvě stě lidí více. Po Odersku následuje Bílovec a jeho okolí, kde 849 nepracujících lidí představuje nezaměstnanost 5,95 procenta.

V celém okrese Nový Jičín bylo k poslednímu prázdninovému dni volných 2128 pracovních pozic. Největší šanci získat práci mají nezaměstnaní ve Frenštátě pod Radhoštěm a jeho okolí, neboť jedno volné místo zde připadá na jednoho a půl uchazeče o práci. Za to na Odersku se přes tři nepracující musí „porvat“ o jednu nabídku práce.

Ze samostatných obcí na Novojičínsku si nejlépe vedou v Kateřinicích. Jako jediní v okrese se mohou pochlubit mírou nezaměstnanosti pod dvěmi procenty, přesně 1,96 procent a práci zde hledá pouze 6 občanů, z 306 schopných vydělávat. Druhou a třetí příčku obsadili Petřvald, respektive Hodslavice s nezaměstnaností okolo dvou a půl procenta. Na opačném konci statistiky skončily Vrchy, které k poslednímu srpnu dělilo jen osm setinek do deseti procentní hranice, což je téměř dvojnásobek okresního průměru. Ze 121 možných pracujících je jich zaregistrováno na úřadu práce 12. Vyšší nezaměstnanost je zaznamenána i v obcích Mankovice a Jistebník, která zde překročila mez osmi procent.

Ve městě Nový Jičín je evidováno 719 uchazečů o prácí, což představuje nezaměstnanost 5,09 procenta.