VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidí bez práce mírně přibylo

NOVOJIČÍNSKO - Prvního půl roku, od letošního ledna až do června, měla nezaměstnanost na Novojičínsku klesající tendenci.

9.8.2007
SDÍLEJ:

Foto:

Přerušil ji až měsíc červenec, kdy lidí bez práce oproti červnu mírně přibylo. Zatímco v červnu figurovalo ve statistikách Úřadu práce v Novém Jičíně 5711 lidí, v červenci jich bylo o 116 více. Míra nezaměstnanosti se tak z červnových 6,72 procent vyšplhala na červencových 6,95 procent.

Na jedno volné pracovní místo stále připadali tři uchazeči o práci. Pro 5827 nezaměstnaných úřad nabízel 1946 volných míst. Největší nabídka volných míst s počtem 1146 byla opět pro lidi s požadavkem vyučení v oboru. Lidé se základním vzděláním měli k dispozici 563 volných míst. Středoškoláci se mohli uplatnit na 184 místech a vysokoškolákům úřad práce nabízel 53 pozic, tedy o 13 míst více, nežli v červnu. Evidenci v červnu ukončilo 839 osob, z nichž úřad sankčně vyřadil 189 lidí. Uplatnění v zaměstnání našlo 331 uchazečů.

Do evidence úřadu v červenci přibylo 822 lidí, což je o 255 více než v červnu. „Samostatnou výdělečnou činnost předchozí měsíc ukončilo dvaatřicet uchazečů,“ uvedl Jiří Macíček, ředitel novojičínského Úřadu práce. Na celkové evidenci nezaměstnaných se podílelo 278 absolventů škol a mladistvých. „V průběhu července se jich zaevidovalo sto jeden,“ upřesnil Macíček. Podíl lidí se zdravotním postižením tvořil poslední červencový den 19,74 procent, jednalo se o 1150 osob. Pomocných a nekvalifikovaných pracovníků bylo v evidenci 1817. Následovala skupina řemeslníků a kvalifikovaných výrobců v počtu 923 lidí a provozní pracovníci ve službách a obchodě byli zastoupeni 866 osobami.

Stálá poptávka zaměstnavatelů zůstává především po dělnických a řemeslnických profesí. Potencionální zaměstnavatelé hledají nástrojáře, kovomodeláře, kovodělníky a zámečníky, svářeče, zedníky, kameníky, ale i číšníky, kuchaře, prodavače či řidiče nákladních automobilů a tahačů. Nejčetnější profese ve statistikách úřadu práce stále tvoří prodavači, nástrojáři, obráběči kovů, kovodělníci, sekretářky, kuchaři i úředníci ve skladech i sekretářky.

 

Míra nezaměstnanosti na Novojičínsku:

Novojičínsko 6,68%

Kopřivnicko 5,99%

Bílovecko 8,69%

Frenštátsko 5,18%

Odersko 9,26%

okres Nový Jičín 6,95%

 

9.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení