Půlprocentní navýšení nezaměstnanosti se samozřejmě projevilo na celkovém počtu nepracujících v našem okrese. V evidenci úřadu práce bylo na konci listopadu 4781 osob, z toho 2247 žen. Z toho vyplývá, že lidí bez práce je o 390 více, než v předešlém měsíci.

Nejlepší situace z celého okresu je tradičně na Frenštátsku, i když nezaměstnanost mírně stoupla i zde, a to na 4,71 procenta. O zdejších 124 volných míst se tak zajímá 440 uchazečů, v říjnu jich bylo o dvacet více. Na druhé příčce figuruje Kopřivnice a okolí, kde 1116 registrovaných občanů na úřadu práce představuje míru nezaměstnanosti 4,86 procenta.

Největší růst nezaměstnanosti zaznamenalo Odresko. Zde se ručička v listopadu zastavila na hodnotě 7,92 procenta, což je téměř o jedno procento více, než tomu bylo k poslednímu říjnu tohoto roku. Pracovních nabídek bylo pro 739 nezaměstnaných k dispozici pouze 88, tudíž jedno volné místo připadalo na více než osm uchazečů. V říjnu mělo 662 nezaměstnaných o třicet dva nabídek více, než na konci listopadu. Bílovecko zaznamenalo měsíční nárůst o čtyři desetiny procenta na konečnou míru nezaměstnanosti 6,35 procenta. Pro 876 lidí bez práce je k dispozici 342 volných míst, což je o 38 méně než v jedenáctém měsíci.

Nejlepší výsledek mezi obcemi zaznamenali na Úřadu práce v Novém Jičíně v Kateřinicích, neboť zdejší míra nezaměstnanosti činí pouhých 2,61 procenta. V této nevelké obci je práce schopných 306 lidí a jen osm z nich je evidováno na novojičínském „pracáku“. Těsně nad tříprocentní hranici se dostal ještě Lichnov, a to 3,07 procenta. Třetí nejmenší míra nezaměstnanosti v listopadu byla v Životicích u Nového Jičín. Pod hranici čtyř procent se z okresu dostaly ještě obce Heřmanice u Oder, Petřvald, či Závišice. Naopak, míra nezaměstnanosti 10,14 procenta v Bravanticích je na Novojičínsku rekordní. Druhá nejvyšší míra je ve Vrších, a to 9,92 procenta a z počtu 121 práce schopných občanů jich je v evidenci úřadu práce dvanáct. V okrese Nový Jičín se ještě přehouply přes devítiprocentní hranici Kujavy, Bílov a Bartošovice.