Další dvě plochy připadají, se souhlasem místních zastupitelů, také soukromým investorům. V souladu s územním plánem města je pro průmyslovou zónu města vyčleněna lokalita, která je na severu ohraničena silnicí I/48, na východě je tvořena parcelami v majetku města, na západě je hranice vedena souběžně s komunikací spojující ulici Suvorovovu a Hřbitovní, a na jihu je hranice průmyslové zóny dána hranicí katastrálního území Dolní předměstí.

Jen zasíťování pozemku průmyslového parku o rozloze 46 hektarů si vyžádá investici za 78 milionů korun. Podle města je stávající plocha průmyslové zóny dostatečná. „Je klasifikována jako průmyslová zóna regionálního charakteru pro malé a střední podnikání. Do roku dva tisíce deset je rozloha dostačující, ovšem z hlediska střednědobého výhledu ne,“ doplnil před časem Bárta.

Společnosti či firmy, které se v zóně uchytí, by se měly především zabývat strojírenskou výrobou a zpracovatelským průmyslem. „Nejsou akceptovatelné společnosti zaměřené na těžký průmysl, logistická centra a obchodní řetězce,“ připomněl novojičínský místostarosta Bárta.