Program Noci kostelů odstartuje ve štramberské modlitebně v devatenáct hodin. Bohatý program zahájí scénka dětí o Velikonočních svátcích. Před dvacátou hodinou se podle informací pořadatelů budou mít návštěvníci možnost seznámit se s činností dětské mise. Modlitebna, po sdělení základních informací o této dobrovolnické službě, posléze ožije komorním koncertem, ve kterém se představí smyčcové trio. Následovat bude opět vyprávění zaměřené na zážitky z misijních cest, doplněné o fotografie a obrázky.

Před dvaadvacátou hodinou se štramberskou modlitebnou opět ponese hudba, tentokrát budou příchozí moci rozjímat u vystoupení sólové zpěvačky Svatavy Goldové. Po skončení vystoupení přijde klasické a ani ve Štramberku neopomíjené čtení z Bible. V jednadvacet hodin pestrý program ukončí vystoupení pěveckého kroužku pod vedením Marcely Holubové.

Součástí štramberské Noci kostelů bude, stejně jako na jiných místech republiky, prohlídka. O tu se postará Josef Vašek, který návštěvníky nejen provede domem, v níž se sídlo České církve evangelické nachází, ale představí jeho zajímavou historii a zvědavcům odpoví na případně dotazy. Kromě Vaška bude všem příchozím k dispozici také farář.