Ještě večer měli hasiči z Oder, kteří organizují patrně nejstarší noční klání hasičů u nás, vrásky. Průtrž mračen nadělala svoje, a tak organizátoři měli obavy, kolik družstev přijede. Obavy byly o to větší, že loni již asi třetí ročník po sobě odešla časomíra, a možná i proto přijelo jen šestadvacet družstev.

Nebe se ale vyjasnilo a sním i chmury pořadatelů, kteří letos nic nepodcenili. „Koupili jsme si novou časomíru, tak by mělo všechno klapat. Ta stará už byla pro ostudu,“ sdělil moderátor akce a zároveň kronikář oderských hasičů Lubomír Ondračka, jehož, stejně jako ostatní pořadatele potěšila vysoká návštěva, která se mohla blížit k tisícovce lidí v průběhu celé soutěže.

„Vypadá to, že se to letos vydaří, navíc nám letos přijelo šest ženských družstev, to je vynikající,“ pochvaloval si starosta oderských dobrovolných hasičů Josef Románek.

Ze třiceti zapsaných družstev, nakonec zvládlo osmadesátimetrovou trať, na jejímž konci čekaly dva terčíky, úspěšně sedmadvacet. „Dvě družstva kvůli chybám útok nedokončily a naši muži jeli kolem jedné ráno k požáru na Přerovsku, kde hořel dům,“ poznamenal Románek.

I přes počáteční obavy mohou pořadatelé zapsat letošní noční soutěž jako úspěšnou. K vidění byly výborné i sympatické výkony. Potlesk sklidila například ženská družstva Děrného či Spálova, která, ač jim nevyšel začátek, boj nevzdala a požární útok dokončila. Uznání se dostalo mnoha dalším družstvům, neboť letošní časy byly podle pořadatelů vynikající a navíc velmi těsné, zejména v kategorii mužských družstev.

Cenu pro vítěze si v mužích odvezli hasiči ze Svinova, kteří zvládli útok v čase 15,44 sekundy, druhý skončil A tým Lesních Albrechtic s časem 15,52 sekundy a třetí místo obsadili hasiči Luboměře s časem 15,71 sekundy. Ženám kralovalo družstvo z Kunčic pod Ondřejníkem časem 20,26 sekundy, druhé byly ženy z Partutovic s výsledkem 24,33 sekundy, třetí skončily favorizované ženy z Tísku, které po menších problémech na startu, dosáhly času 24,73 sekundy.