Přesně ve 21 hodin přivítal přítomné provozovatel této adrenalinové atrakce Rudolf Korčák Ten úvodu předestřel, jak bude noční zorbování probíhat. Počas večera přidal řadu zajímavostí a dalších informací.

„Rozdíl je v tom jestli pojedou dva lidé nebo jeden. Ve dvou je dráha asi o šedesát metrů delší a o třicet procent vyšší. Když jste v té kouli dva, lépe si jízdu vychutnáte,“ navnadil přítomné Korčák. Dvojic nakonec bylo skutečně mnohem více než jednotlivců.

Mezi prvními, kdo měl zájem nechat se spustit zhruba padesátikilome­trovou rychlostí v plastové kouli naplněné vzduchem, byla mladá dvojice, z níž ta jemnější polovička beze studu dávala najevo svůj strach z prostoru v kouli.

„Já tam nevlezu. Bojím se,“ neskrývala obavy dívka, která se ale nakonec z desetimetrového nájezdu přece jen spustila. Jízda ji snad přesvědčila, že v Příboře dělají pro bezpečnost této adrenalinové atrakce vše, co se dá. Tým je ve spojení vysílačkami, koule se pohybuje v posečeném protru, který lemují pásy vzrostlé trávy. Ta kouli, při případném vychýlení z přímého směru zbrzdí a zastaví, stejně jako rovina a vzrostlá tráva na konci dráhy. „V případě, že vybočíte s koulí mimo trať, jízdu můžete opakovat,“ potěšil přítomné Korčák.

Zájem o noční zorbování byl v sobotu slušný. „Minulý týden to bylo obsazeno úplně, dnes bylo trochu méně lidí. Ale zájem je,“ konstatoval provozovatel.

Tereza a Míša, obě jednadvacetileté slečny, přijely z Kopřivnice. Smích, který je držel před jízdou, je nepřešel ani po ní. „Je to dobré. Já to jedu už podruhé,“ řekla Tereza. „Sice ze začátku se člověku málem nechce ani dýchat, a když se to rozjede, tak nestačí ani řvát. Ale je to výborné,“ pochvalovala si Míša, která narozdíl od své kamarádky jela poprvé.

Tomu, aby si vyzkoušeli novou adrenalinovou zábavu, nedokázali odolat třiadvacetiletý Láďa a jeho devatenáctiletá přítelkyně Lada, oba z Příbrami. Pro jistotu jeli rovnou třikrát. „Jsme na dovolené na Malé Fatře, tak jsme si tady odskočili,“ uvedl mladý muž a dodal, že předtím si ještě vyzkoušeli Tarzanii na Ráztoce.

„Ale toto je mnohem lepší,“ pochvaloval si. „Občas jsme sice dostali nějaký ťukanec do zad nebo ramene, jak se ten balon prohnul, ale paráda,“ doplnila přítele Lada. Doporučená celková váha dvojice je totiž 150 kilogramů a Láďa s Ladou měli jen o malinko méně. Oba se shodli, že by si zorbing ještě někdy rádi zopakovali.