Je zatím ve zkušebním režimu. „Ještě legislativně dotahujeme nějaké věci. Předpokládáme spuštění koncem května až začátkem června,“ řekl doplnil pro Deník ředitel Městské policie Nový Jičín Daniel Rýdel.Místo je jedním z těch, které má město vytipované již delší dobu.

„Je tady až pět míst. V Palackého ulici a v Revoluční ulici už jsou měřící stanoviště v provozu nějakou dobu, teď zapojujeme třetí místo v Bludovicích a výhledově by mělo dojít k vybudování stanoviště v ulici Bohuslava Martinů. Zde má nejdříve vzniknout cyklostezka, takže potom,“ pokračoval Daniel Rýdel.

Koupaliště v Novém Jičíně.
Bazén, koupaliště i zimní stadion. V Novém Jičíně zdražují vstupné

Měřící stanoviště plní svůj účel, denně podle něj v průměru zachytí 25 až 30 přestupků. „Není to moc, ale ani málo. Někdy, když je třeba špatné počasí, je jich deset až patnáct, ale jsou dny, kdy je i čtyřicet až padesát přestupků,“ doplnil ředitel novojičínské městské police.

První měřící stanoviště zprovoznila Městská policie Nový Jičín zhruba před třemi lety v Revoluční ulici, po níž se do centra Nového Jičína přijíždí od Valašského Meziříčí, tudíž od Bludovic. Zanedlouho začne fungovat další právě v Bludovicích, a to nedaleko místní školky.

Práce na některých silnicích na Novojičínsku - duben 2023.
Omezení provozu, uzavírky. Řidiči na Novojičínsku budou potřebovat trpělivost

Na sociálních sítích se k zavedení nového měřícího stanoviště už rozjela bohatá diskuze, většina pisatelů v ní sděluje, kde a za jakou rychlost dostala pokutu. Jen výjimečně se objevuje nějaká kritika.