Při každém dosavadním zasedání oderských zastupitelů se spotřebuje velké množství papíru, které bývá často pro některé z nich pouze na jedno použití. Přílohy, mapky, usnesení, vyjádření, tabulky a podobné dokumenty si však zastupitelé budou moci snad již na příštím zasedání přečíst na noteboocích.

Členové Rady města Oder již tyto přístroje mají. „Pět radních již notebooky má, takže zbývá čtrnáct zastupitelů, s tím, že už se mi někteří ozvali, že je nebudou potřebovat, protože mají svůj,“ vysvětlil vedoucí odboru Kancelář starosty Karel Glogar a jedním dechem dodal, že zatím není jasný počet zastupitelů, kterým budou notebooky na dobu jejich funkčního období zapůjčeny. „Já nový notebook nedostanu. Mám svůj, takže jsem se jej zřekla. Z časových důvodů a příprav je to určitě lepší,“ potvrdila radní Eva Janošová (ODS). Kladný postoj má k tomuto rozhodnutí také další zastupitel, Petr Kučerka (KDU-ČSL), který zatím ještě neví, jestli možnosti radnice využije či ne. „Určitě odpadne papírování. Navíc si myslím, že pohyb v těch dokumentech bude mnohem rychlejší, i co se týče vyhledávání ve starších záznamech. Archivy budou přehlednější a budou k dispozici kdykoli,“ zamyslel se Kučerka.

Tímto učinila oderská radnice další krok k modernizaci a zároveň k environmentální zodpovědnosti. „Samozřejmě to, podle našeho názoru, povede ke zrychlení. Navíc toho papíru, který se pravidelně tiskne, je strašně moc. Doufáme proto, že se snad i něco ušetří a nám, kteří materiály zajišťujeme, se práce zjednoduší. Věříme, že to ocení také zastupitelé,“ zmínil na závěr Glogar.