O potřebě nové lávky přes Husí potok k areálu firmy Retex se začalo hovořit nedlouho po červencové povodní v roce 2009, která postihla zejména místní část Jerlochovice. Zmíněná lávka stojí téměř na hranici katastru Jerlochovic. Tehdy její průtok ucpaly větve a další věci, které strhla voda, a ta se tak vylila do okolí, zejména do areálu Retexu, kde nejvíce postihla firmu Formprojekt.

Situaci měla vyřešit nová, oblouková lávka, jež by měla průtočnost podle požadavků Povodí Odry. Město nechalo vypracovat projekt a právě před rokem měli zastupitelé Fulneku odhlasovat podání žádosti o dotaci na výstavbu této lávky. Jenže: „Chyba lávky!“ jak se říká.

Nová lávka, na niž byl vytvořen projekt, neměla stát u areálu Retexu, ale blíže k centru, naproti penzionu Na stovce.

Proti tomu ale vystoupili někteří zastupitelé, například radní Josef Pavlíček. „Lávka je obloukového typu a bude vyúsťovat necelé tři metry od komunikace. To místo nebude zdaleka tak velké k rozhlédnutí, jako je nyní při chůzi od lávky u Retexu,“ uvedl tenkrát Pavlíček a upozornil, že po nové lávce budou přecházet školáci, což vidí jako velké riziko.

Starostka Fulneku Jana Mocová tehdy řekla, že není důvod se ukvapit a dala hlasovat o podání žádosti na dotaci. Pro byli pouze dva zastupitelé.

Od té doby město řešilo řadu jiných důležitých věcí, ale jak se nyní starostka zmínila, lávku nehodili za hlavu. „Určitě budeme podávat novou žádost o dotaci. Třeba také proto, že je tam postavený nový chodník s pomocí dotace. Ale bude to až v příštím roce. Všechno samozřejmě je o penězích,“ doplnila Jana Mocová a dodala, že nová lávka, pokud bude, bude v místě, kde dnes stále stojí ta stará.