Podle starostky Fulneku Jany Mocové zástupci rozhodovali mezi dvěma variantami opravy.

„První spočívala v odstranění havarijního stavu střešní krytiny, druhá v komplexní rekonstrukci krovové konstrukce a střešního pláště. Vzhledem k významu této památky a stavu krovové konstrukce jsme se rozhodli pro druhou možnost, tedy kompletní opravu, která prodlouží životnost střechy o desítky let," vysvětlila starostka Jana Mocová a dodala, že na opravu přispělo městu ministerstvo vnitra.

Oprava střechy bude zahrnovat demontáž staré střešní krytiny, sanaci stávajícího krovu, včetně výměny poškozených nebo napadených částí, ošetření krovu proti dřevokazným houbám, hmyzu a plísním, impregnaci zdiva, opravu a omítnutí stávajících komínů, hydroizolaci, položení nové střešní krytiny, klempířské práce, instalaci nového hromosvodu a mnoho dalších souvisejících prací.

„Vše se bude dít za přísného dohledu památkářů, například dřevěné části krovu budou vyměněny kus za kus, u tesařských prací se budou spoje provádět podle historických zvyklostí," doplnil Vladislav Sobol, jenž působí jako mediální zástupce města Fulneku.

Knurrův palác, jenž je jednou 
z mnoha památek města, kterému se říká „Barokní perla regionu", brzy ožije nejen kvůli řemeslníkům. Počátkem června totiž přivítá své první návštěvníky Komenského kavárna, kterou 
v útrobách domu zřídilo město. „Bude to klasický prostor, kde si lidé pochutnají na dobré kávě a zákusku, a také speciální místo se stylovým nábytkem pro delší posezení či diskuse.

Počítáme i se samostatnou místností pro rodiny, které bude vévodit dětský koutek," prozradil městem vybraný provozovatel Radek Svoboda, který připravuje také zajímavou nabídku, například pravou vietnamskou kávu nebo džus z čerstvých pomerančů, který se bude vyrábět přímo v kavárně.

Objekt Knurrova paláce kdysi sloužil jako okresní soud nebo dětský domov. Město jej před několika lety převzalo bezplatně do svého majetku a počítá s jeho využitím pro širší veřejnost. Měla by tam ještě být knihovna, multifunkční muzeum, klub Fulnečka a klubovny.