Nové infocentrum stojí na Masarykově náměstí nedaleko toho předešlého. „Bezbariérovost, to bylo to nejdůležitější, co nás k vybudivání vedlo,“ naznačuje starosta Oder Libor Helis a dodává, že město potřebuje bezbariérově propojit trasu od městské nemocnice k městskému úřadu na náměstí

Od městského úřadu potom přes park k dennímu stacionáři Charity Odry a k Domovu Odry. „V případě starého informačního centra jsme s tím měli problém kvůli schodu. Došlo ale k tomu, že nájemce opustil prostory nedalekého objektu na náměstí, a to nám hned padlo do oka. Nahoře je navíc pěkný byt, který město chce opravit, takže bylo rozhodnuto,“ pokračuje pro Deník starosta Oder.

Bílovec vyhrál v Havířově.
Bílovec má tři body. Zápas v Havířově zvládl na jedničku

Připomíná, že staré infocentrum mělo menší výstavní síň, a o výstavní prostory nebude ochuzené ani to nové. „Myslím, že se to podařilo, a že pan architekt Pavel Klein to pěkně vymyslel. Máme tady i kino mini, kde v současné době běží ve smyčce film o Odrách a okolí, takže kdo chce, může se tady posadit a poslechnout si něco o městě,“ podotýká Libor Helis.

Městu se na nové informační centrum podařilo získat dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 1,648 milionu korun, celkové náklady, včetně projektové dokumentace a propagace byly zhruba 5,362 milionu korun.

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje - ilustrační foto
Mladí koloběžkáři se zranili po pádu při jízdě z Pusteven

„Tím, že jsme udělali bezbariérové íčko, tak úřad má šanci získat dotaci na výtah. Projekt je hotový, čekáme, až nám uznají, že to máme bezbariérové a můžeme žádat o dotaci. V budově úřadu v patře se konají svatby, vítaní občánků, je tam stavební úřad. Takže to nám hodně pomůže,“ poznamenává starosta Oder Libor Helis.

Nové Informační centrum v Odrách začne naplno fungovat od 6. června. Otevřené bude ve všední dny a v sobotu od 8 do 17 hodin. Do prostor původního infocentra město přemístí pokladnu a Czech point.