Místostarostka Fulneku Lucie Činčalová sdělila, že skatepark v hodnotě 2,5 milionu korun je základem multifunkčního hřiště, které bude sloužit všem generacím. „Ještě letos zde bude instalován workout a přesunuty sem budou cvičební prvky ze zahrady městského kulturního centra, kde nejsou dostatečně využívány, protože areál je často uzamčen. Do budoucna uvažujeme o inline dráze, herní sestavě pro naše nejmenší, nebo o umělé trávě, která by umožnila celoroční využívání hřiště. Krásným, ale finančně náročným snem je i dobíjecí lavička…,“ sdělila místostarostka Fulneku.

Protidrogový vlak - Revolution Train.
Do Kopřivnice přijede protidrogový vlak

Záměr vybudovat skatepark je součástí Strategického plánu rozvoje města Fulneku na období 2021–2027. Myšlenka vybudovat skatepark vzešla z ankety mezi školáky. Právě s fulneckými žáky Jan Jílek konzultoval i návrh skateparku, který je vhodný nejen na skate, ale také na inline, koloběžky a BMX.

Jan Jílek, jehož společnost JF Construction skatepark realizovala, považuje lokalitu, v níž skatepark stojí, za nejvhodnější možnou variantu. „Odsouvání na okraj města nikdy nedělá dobrotu. A tady, ve fulnecké Fučíkově ulici, jsou i jiná sportoviště, je tu potřebné zázemí a také prostor, kde by se v budoucnu mohly centralizovat i další volnočasové aktivity,“ uvedl Jan Jílek, jenž ještě předtím, než se předvedli Michalové Beran a Horáček, několikrát upozornil místní děti, které sjížděly rampy na koloběžkách, že ze všeho nejdůležitější je přilba. Před exhibičními vystoupeními společně s oběma jezdci a zástupci vedení města Fulnek symbolicky přestřihl pásku, kterou se skatepark otevřel veřejnosti.

Jednání s Davidem Sukupem (na snímku z předchozího hlavního líčení), bylo v úterý zrušeno, a to kvůli onemocnění obhájce.
Fotbalista, gambler, defraudant. Smutný konec fulneckého kapitána u soudu

Michal Beran, desetinásobný mistr ČR, mistr Evropy, vicemistr světa a držitel několika světových triků, které dělá jako jediný, pro Deník uvedl, že Freestyle BMX dělá už sedmnáct let. Za svými úspěchy vidí dílem i skutečnost, že mohl využívat krytou halu, což neměl každý. „Mohl jsem tak trénovat i přes zimu. Určitě se ale podmínky pro tehdejší jezdce nedají srovnat s dnešními podmínkami a možnostmi,“ sdělil Michal Beran, jenž absolvoval závody například v Dánsku, Anglii, Polsku, Japonsku, Číně nebo Americe.Michal Horáček, jezdí čtrnáct let a netajil se tím, že vyzkoušel na rampě co se dalo.

„Začal jsem jako pětiletý kluk, později jsem k tomu přidal skateboard, mezitím jsem na pár měsíců zkusil i brusle, ale to mě nebavilo. Je to hodně těžké a člověk to nemůže zahodit, když padá, takže se docela rozbije. Když jsem měl deset dostaly se tady z Ameriky koloběžky, tak jsem se dal na to,“ dodal Michal Horáček s tím, že má za sebou také závody v Rakousku, Německu, Maďarsku či Švýcarsku. „Jezdil jsem světové závody, ale bez většího úspěchu. Asi největším úspěchem je kvalifikace na mistrovství Evropy, kde jsem skončil třináctý. Jinak jsem mistr České republiky,“ poznamenal.

V mošnovském Ostrava Airport Multimodal Parku začne fungovat nové třídící centrum České pošty.
Česká pošta vybuduje v Mošnově moderní multimodální logistické centrum

Jan Jílek, jenž moderoval umění svých následovníků, přiznal, že aktivně už Freestyle BMX neprovozuje. „Už se na tom pohybuji jen sporadicky. Tyto sporty jsou hodně o trénovaní, jsou spojené s tím, že si musíte důvěřovat. Jsou to sporty o hlavě. A to je spojené s pravidelností v trénování. Když vím, že to mám netrénované, tak vím, že to dám. Jakmile trochu zapochybuji, nedopadne to dobře,“ vysvětlil.

Mistr světa z roku 2005 také vzpomínal, že když závodil, neměli k dispozici žádné molitanové jámy, jak je tomu dnes. „Učili jsme se všechno natvrdo, skákali jsme do sena, do bazénu, bylo tak trochu načerno. Museli jsme si umět poradit. Teď už je to někde jinde. Je plno dětí, které to baví a je super sledovat ten vývoj,“ uzavřel Jan Jílek.