Na setkání lidí s nadprůměrnou inteligencí dorazilo na přelomu letošního července a srpna více než čtyři sta účastníků nejen z nejrůznějších koutů Evropy, ale také Spojených států amerických, Malajsie či Indie. Mezi nimi poprvé nechyběl také jedenatřicetiletý Jaroslav Kudra z Nového Jičína, již čtyři roky člen Mensy, organizace, která sdružuje lidi s IQ vyšším než 130.

„To, že jsem absolvoval testy, byla trochu náhoda. Už na základní škole jsem zjistil, že trochu vybočuji z kolektivu, moc jsem se do něj nedokázal zařadit a hledal jsem možnost, jak navázat nějaké kontakty s podobnými dětmi,“ přiznává Jaroslav Kudra a pokračuje:

„Pak, když se v Novém Jičíně tvořily specializované třídy pro nadané žáky a psaly se rozřazovací testy, napsal jsem je velmi dobře. To mě vedlo k zájmu o Mensu. Jednou jsem surfoval po internetu a našel odkaz na testování v Ostravě, proto jsem to zkusil a vyšlo to.“

Jaroslav Kudra pracuje v oblasti bezpečnostních a pojišťovacích služeb a cestu do Prahy si nemohl vynachválit. Dokonce ho přivedla k záměru rozšířit Mensu i do jeho bydliště. „Podařilo se navázat nové kontakty s podobně zaměřenými lidmi. Rád bych také založil skupinu členů Mensy v Novém Jičíně,“ řekl.

Všichni zájemci z Nového Jičína ho mohou kontaktovat na e-mailu jkudra@email.cz.

EMAG (European Mensas Annual Gathering) po loňském zastavení v nizozemském Utrechtu zavítal letos do Prahy. „Během pěti dnů se členové Mensy z celého světa mohli zúčastnit téměř stovky nejrůznějších odborných seminářů a workshopů.

Přednášeli na nich špičkoví odborníci z nejrůznějších oblastí, ať už se jedná například o informační technologie, matematiku, ekonomiku, management, public relations, astronomii, psychologii či vzdělání,“ poznamenala Eva Stejskalová, mluvčí organizace Mensa České republiky.