Všechny české pobočky firmy Varroc Lighting Systems, která se zabývá výrobou osvětlení pro automobilový průmysl, se třeba zapojily do sbírky pro děti z Charitního domu blahoslavené Matky Terezy v Novém Jičíně a také do sbírky pro dětské oddělení jednotky intenzivní péče v novojičínské nemocnici.

Hračky, logické hry a pohádkové čtení o celkové hmotnosti téměř 30 kilogramů byly ve středu 11. prosince předány zástupkyni rodinného centra MAMI, které charitativní sbírku v regionu vyhlásilo nejen pro firmy, ale i veřejnost.

„Zapojování se do projektů společenské odpovědnosti je u nás ve firmě samozřejmostí, jde o způsob myšlení i společný zájem podpořit smysluplný projekt, který stojí na principu dobrovolnosti a všem přináší radost," říká Kateřina Škopková, která je ve společnosti Varroc zodpovědná za řízení aktivit v oblasti interní a externí komunikace.

Bronislava Vavrečková Honzírková, manažer pro lidské zdroje Business Partnering, k tomu dodává: „Vnímání toho, že Varroc je firmou, která si velmi cení hodnot společenské odpovědnosti, je důležité nejen pro naše stávající zaměstnance, ale rovněž pro potenciální zájemce o práci v naší společnosti. Hledáme každou příležitost, jak podat společně pomocnou rukou těm, kteří ji v našem regionu potřebují."

Rodinné centrum MAMI funguje v Novém Jičíně od roku 2005. Poskytuje rodičům zázemí a budoucím maminkám podporu, pomoc a místo, kde mohou se svými dětmi trávit volný čas.