Nebýt party nadšenců, tak by hasiči na Novojičínsku byli i nadále odkázáni pouze na rámcové soutěže pořádané jednotlivými sbory. Prvotní myšlenka se brzy dočkala realizace a světlo světa spatřil nový seriál hasičských soutěží v požárním útoku v rámci okresu Nový Jičín – Novojičínská liga.

„Na pracovní schůzce v Hukovicích byla odsouhlašena pravidla, která sice respektují podmínky již zaběhlých hasičských soutěží zařazených do seriálu, ale na druhé straně stanoví takové mantinely, aby ligové soutěže respektovaly požadavky většiny účastníků,“ uvedl jeden z organizátorů ligy Roman Šenk z SDH Libhošť.

Do premiérového ročníku zařadili organizátoři šest soutěží. Ta první se uskuteční již tuto sobotu, 15. května v Závišicích, následovat budou soutěže v Libhošti, Lukavci, Studénce, Hostašovicích a Hukovicích. „Na každé z těchto soutěží budou družstvům podle umístění přidělovány body, které při konečném součtu určí vítěze Novojičínské ligy,“ pokračoval Roman Šenk s tím, že poslední podnik ligy se uskuteční v září.

Přihlásit se do ligy může kterékoli družstvo, které má zájem tento seriál absolvovat. Posledním dnem, kdy je možno se do ligy zapojit, je právě sobota. „Zájemci se ještě mohou přihlásit přímo na první soutěži v Závišicích,“ upozornil Roman Šenk. Přesná pravidla ligy jsou k dispozici na webových stránkách SDH Libhošť, www.sdhlibhost.cz.

Začátek prvního závodu Novojičínské ligy v požárním útoku je ve 13.00 hodin. Závod se uskuteční vedle výletiště restaurace U Kremlu.