Proto byly na místě zřízeny závory s platebním terminálem a celý prostor byl vyhrazen pouze pro pacienty, hosty a návštěvníky zdravotnického zařízení. Na konci srpna došlo k znovuotevření parkoviště a za každou započatou půl hodinu stání, musel uživatel zaplatit deset korun. Avšak negativní ohlasy na sebe nedaly dlouho čekat. „Deset korun není moc, ale? Není tajemstvím, že na nejednom oddělení novojičínské nemocnice zkysnete na celé odpoledne. Je přitom jedno, zdali jste objednáni na určitou hodinu či nikoliv,“ uvedl Jan Kopera v naší rubrice Čtenář-reportér. Neboť tento ohlas nebyl osamocen, vedení nemocnice se rozhodlo pozměnit systém placení a umožnit také bezplatné parkování. „Nově platí, že prvních dvacet minut parkování je zdarma. Každá další započatá hodina stojí deset korun a doba parkování přesahující deset hodin přijde na rovnou stokorunu,“ objasnila nové opatření Simona Součková, tisková mluvčí novojičínské nemocnice a dodala, že do areálu nemocnice pouští těžce nemocné bez poplatku.

Aby nedocházelo k přeplnění parkoviště, při jeho maximálním obsazení závora již dalšího řidiče nepustí. Vedení upozorňuje, že na nově zavedeném systému nechce vydělávat. „Regulační poplatek považujeme za pouhý nástroj k tomu, aby parkoviště skutečně využívali ti, kterým je určeno. Opatření je úspěšné,“ sdělil ředitel nemocnice Radan Gocal.

Tak se sice vyřešila situace pro pacienty a návštěvníky, ale vozidla zaměstnanců parkují až několik set metrů od nemocnice a zaplňují i přilehlé ulice. Vedení nemocnice muselo začít řešit tuto problematiku také s představiteli města, které vyhradilo pracovníkům zdravotnického střediska parkoviště u zimního stadiónu. Ředitel Gocal však přiznává, že situace není zdaleka vyřešena a je třeba do ní investovat. „Předpokládáme výstavbu patrových garáží přibližně pro tři sta až pět set aut v lokalitě internátu nemocnice, což bude vyžadovat velkou investici. Věřím, že se nám podaří sehnat dostatek peněz, protože se nemocnice nemůže dovolit financovat tak velký projekt z vlastních zdrojů,“ dodal Gocal na závěr.