Se službami na poště má snad každý dospělý své zkušenosti. Někdo lepší, jiný horší. „Jednou jsem se docela naštval na poště v Odrách. Přišel jsem k první přepážce od dveří, přede mnou stáli dva lidé, vedle u další přepážky byla obdobná řada,“ líčil svou zkušenost muž z Oder, který se představil, ale z důvodu, že hodlá i nadále využívat služeb České pošty, si nepřál zveřejnění jména. „Člověk přede mnou si odbavil u přepážky, to co potřeboval a vydal se na odchod. Překročil jsem žlutou čáru, jenže žena za přepážkou vstala, za okýnko dala cedulku s nápisem Obslouží vás u vedlejší přepážky a odešla. Neřekla přitom ani slovo. Přitom za mnou už nikdo nestál. Takže pořádně naštvaný jsem se přesunul do řady vedle, kde jsem byl jako čtvrtý v pořadí,“ dopověděl svou zkušenost muž.

„Čekala jsem jednou téměř pětačtyřicet minut. Bylo to neúnosné. Hlavně, že tam mají asi šest přepážek a otevřené byly jenom tři,“ připomněla si nemilý zážitek z pošty v Novém Jičíně bývalá sekretářka jedné společnosti, která má pobočku v Novém Jičíně. Také ona by se nerada dostala s touto institucí do křížku, a tak si nepřála zveřejnit jméno. Podle ní ale hlavně záleželo na době a datu, kdy člověk přišel. „Někdy jsem tam byla s doporučenými dopisy a penězi k odvodu třeba jen pět minut,“ dodala s tím, že nějaké patrné rozdíly mezi odesláním doporučeného dopisu a peněžní poukázky nebyly poznat.
O tom, že skutečně záleží na době, kdy člověk na poštu dorazí, svědčí i pokus, který uskutečnila novojičínská redakce Deníku v úterý 6. května. Do přízemí v budově hlavní pošty v Novém Jičíně jsem vstoupil ve 12.45 hodin. Ze šesti přepážek pro listovní a peněžní služby byly otevřené tři. U dvou bylo po čtyřech lidech, já jsem se jako čtvrtý postavil k té třetí přepážce, abych odeslal doporučený dopis.

Šlo to vcelku hladce. Trochu mi zatrnulo, když žena přede mnou požádala o potvrzení o odeslání obyčejného dopisu. Žena za přepážkou, u níž byla cedulka se jménem Antonie Bartoňová, tuto operaci zvládla za patnáct sekund. Po chvilce jsem byl na řadě. Bylo 12 hodin a 51 minut, když jsem z pošty odcházel. U přepážek bylo stále po čtyřech lidech, vesměs se ale jednalo o nové tváře.