Akci pro milovníky piva a společenské zábavy pořádá město již potřetí. Na oslavách nejpopulárnějšího českého nápoje nebude chybět zábava, ani bohaté gastronomické občerstvení. K vrcholu celého slavnostního dne bude patřit vystoupení folk-rockové skupiny Jelen, která je na české scéně známá hitem Magdaléna nebo duetem Co bylo dál s Janou Kirschner

„Přijede zhruba dvacet minipivovarů z Moravy, Slovenska, Polska a Německa. Do jarmareční atmosféry doby devatenáctého a dvacátého století vtáhne návštěvníky flašinetář, potulní herci, silák Strongman a muzicírování se Švejkem," přiblížila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Na své si přijdou celé rodiny s dětmi, ale i senioři. Na dospělé čekají pivní soutěže, za dětmi přijedou klauni UKU a PUK. Vyzkoušet si svou šikovnost a zručnost budou děti moci v tvořivé dílně, na stanovištích se taky bude malovat na tvář.

K dobré náladě návštěvníkům zahraje a zazpívá několik interpretů. Na pódiu se v době oslav vystřídají cimbálové, rockové i popové kapely, a taky sólisti. „Program zahájí cimbálovka Radhošť, ve čtrnáct hodin přijde na řadu rock v podání místní Roccy a po ní vystoupí polská dixielandová kapela Grawitacja. V sedmnáct hodin vypukne kostýmovaná show Las Vegas. Pak bude pódium patřit novojičínskému uskupení doktor Hekto," přiblížila hudební nabídku Pivobraní vedoucí novojičínského návštěvnického centra Radka Bobková. Kapela Jelen vystoupí ve 20 hodin a poté předá pódium nováčkovi na popové scéně, skupině Mirai. O závěrečný koncert, který začne ve 23 hodin, se postará skokan roku 2010, Xindl X.

„Návštěvníci akce si také mohou na simulátoru vyzkoušet, jak působí přetížení 3 G, k vidění bude práce kovářského mistra i ruční broušení skla," doplnila Bobková. V roce 2013, kdy Nový Jičín pořádal tento festival poprvé, přišlo na náměstí přes pět tisíc lidí, loni už to bylo deset tisíc návštěvníků. Letošní Pivobraní začne v sobotu 27. června pět minut před jedenáctou hodinou dopoledne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně.

Aneta Přádková