Událost, o které přišel Metoděj Vysloužil povyprávět do redakce Deníku, se stala zhruba před dvěma měsíci. „Měl jsem plno vyřizování, a váhal jsem. Nakonec jsem se rozhodl to zveřejnit, aby se to nestalo někomu dalšímu. Stížnost na strážníky by podle mne skončila do ztracena,“ uvedl Vysloužil.
Vysloužilova manželka je držitelkou průkazu ZTP a zhruba dva týdny má stejný průkaz také Vysloužil, jenž se pohybuje s pomocí francouzských holí.

Dne 14. července někdy mezi 10. až 12. hodinou přijel k budově České pošty a zastavil na místě vyhrazeném pro tělesně postižené, aby manželka mohla jít zaplatit složenky. Manželka, která má rovněž francouzské hole, ještě nestačila vystoupit a u auta již stáli dva městští strážníci a ptali se, jak to, že si dovoluji tam stát a chtěli po mně sto korun pokuty. Nejprve jsem to nechtěl zaplatit, ale pak jsem to raději udělal,“ poznamenal Vysloužil, jehož nejvíce pohoršilo další jednání strážníků. „Když manželka chtěla tomu jednomu ukázat průkaz ZTP, tak jí řekl, že jeho babička ho má taky a nikomu se s tím nechválí. Ten druhý řekl mi, že sociálka si rozdává průkazky komu chce a že ji má kdejaký dvacetiletý cikán, a pak jim s tím mává před nosem,“ řekl rozhořčený Vysloužil s tím, že více se strážníky raději nebavil.

O zážitku se údajně zmínil i na sociálce, kde si asi před čtrnácti dny vyřizoval průkaz ZTP. „Paní se proti tomu tvrdě ohradila a řekla, že mám zajít na přestupkovou komisi nebo k jejich nadřízenému. Ale já mám obavy, že by to zahráli do autu,“ zopakoval Vysloužil.

Kdysi mimo jiné pracoval pro banku a vozil cennosti. Když jsme nechali stát služební auto před bankou, dali nám na to botičku, i když to bylo označené. Přitom státní police to respektovala. Stálo se nám, že jsme šli s penězi a auto bylo zablokované. Tehdejší starosta se pak našemu řediteli omlouval,“ poznamenal Vysloužil.

Ředitel Městské policie Nový Jičín René Škoda slíbil, že záležitost prošetří, ale vhledem k uplynulé době, že to nebude tak jednoduché. „Provedu potřebná zjištění a písemně dle příslušných vnitřních předpisů odpovím panu Vysloužilovi,“ sdělil Škoda a dodal, že jej mrzí, že Vysloužil na něj neobrátil bezprostředně po události. „Domnívám se, že je v zájmu každé organizace i jejího vedení ve veřejné správě, aby její zaměstnanci chovali odpovídajícím způsobem ke všem občanům a aby prověřila veškeré podněty, které by mohly její činnost poškozovat v očích veřejnosti,“ uzavřel Škoda.