Ve čtvrtek 20. července zhruba hodinu po poledni sice na Větřkovické přehradě u Kopřivnice moc lidí nebylo, ale nové molo už plně využívala dvojice chlapců. „Včera to tady připevnili těmi lany,“ reagoval na dotaz, jak dlouho molo na přehradě je, jeden z nich. Kluci pak názorně předvedli, jak se dá molo využít.

„Molo, které tvoří sedmnáctimetrový ponton, je zakončené kruhovou plochou s tříramennou lavicí pro posezení,“ uvedla mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková. Náklady na vybudování mola činí zhruba 1,2 milionu korun, celou částku pokryla dotace Moravskoslezského kraje.

Slavnostní uvedení mola do provozu se mělo uskutečnit ve středu 26. července, a to v námořnickém stylu. „Děti se mohou těšit na soutěže, skákací hrad a další lákadla,“ uvedla již dříve Lucie Macháčková. 

Speciální konstrukce plovoucí po vodní hladině se stanou novou atraktivitou na třech místech v regionu. Vizualizace, srpen 2022.
Větřkovická přehrada získá novou atrakci, plovoucí molo. Takto bude vypadat

Akce měla začít ve 13 hodin, zúčastnit se jí měli hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, generální ředitel společnosti Tatra Trucks Lukáš Andrýsek, zástupci Českého rybářského svazu a představitelé města Kopřivnice.

Rekonstrukce mostu v ulici Kpt. Jaroše v Kopřivnici - 10. července 2023.
VIDEO: Oprava mostu v centru Kopřivnice, řidiče i cyklisty čekají objížďky

V úterý 25. července město rozeslalo zprávu, že akce se odkládá. „Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí jsme se rozhodli odložit námořnickou párty se slavnostním otevřením mola, která se měla uskutečnit ve středu 26. července na Větřkovické přehradě. Je nám to moc líto, ale mošnovské letiště hlásí na zítřejší odpoledne vytrvalý déšť nebo mrholení s teplotami okolo 12 stupňů. Správného námořníka sice deštík nerozhodí, ale přichystané soutěže by si děti pořádně neužily. Náhradní termín je 17. srpna, snad nám počasí vyjde lépe,“ uvedla mluvčí Lucie Macháčková.