Jediným městem na Novojičínsku, kde je ještě funkční kamenné letní kino, je Bílovec. Tam do něj dokonce v současné době investují nemalé peníze.

„Komplexní rekonstrukce budov v objektu letního kina, které získají mimo jiné nová okna a fasádu, už probíhá," uvedl nedávno bílovecký starosta Pavel Mrva s tím, že rekonstruované sociální zařízení v areálu poslouží zároveň jako městské veřejné toalety.

Celkem chce město do estetizace prostoru letního kina v letošním roce investovat 750 tisíc korun.

Návštěvníci bíloveckého letního kina si tak budou moci vychutnat onu neobvyklou atmosféru již od 23. června, kdy letní kino v Bílovci bude promítat film Gangster Ka. Promítací dny budou od čtvrtku do neděle.

Týden promítání filmů pod širým nebem si mohou užít obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína. Místní městské kulturní středisko bude promítat od 25. do 31. července vždy od 21.30 hodin v zahradě restaurace Nové Slunce.

V Kopřivnici chystají akci nazvanou Letní kino na kopřivnickém koupališti, která obnáší produkci filmových představení v době od 4. do 14. srpna. Program bude na stránkách www. kulturakoprivnice.cz.

Již několik let funguje ve Frenštátě pod Radhoštěm v místním autokempu minibiják Špalek. Návštěvníci zaplatí přijatelné vstupné, ke vstupence dostanou i tyčku s párkem na opečení a chléb s hořčicí. Sedí se na lavičkách i na špalcích.

„Je to taková nadstandardní hodnota autokempu. Chodí místní i lidé z autokempu a už jsem několikrát viděl, jak tam lidi z Frenštátu zabředli do hovoru s návštěvníky kempu právě díky promítání," sdělil pro Novojičínský deník Marian Žárský, ředitel Městského kulturního střediska Frenštát pod Radhoštěm.

Promítání by mělo být po osm čtvrtků v červenci a v srpnu a k vidění budou povětšinou nové české filmy jako 10 pravidel, jak sbalit holku, Padesátka či Teorie tygra. Návštěvníci se ale mohou těšit také na americký animovaný film V hlavě.

Již tři roky si užívají „letního kina" obyvatelé a návštěvníci Štramberku. Promítá se v Amfiteátru pod Starou věží. „Mělo by se promítat vždy v pátky, a to třikrát v červenci a třikrát v srpnu. Samozřejmě, bude záležet na počasí," upřesnila vedoucí odboru kultury Anna Rašková. Ve Štramberku bude k vidění například Rudý kapitán, Děda, Muzikál aneb Starci na chmelu i Lída Baarová.

Promítat pod širým nebem začali přednedávnem rovněž v zahradě Městského kulturního centra Fulnek. „Budeme promítat i letos," ubezpečila vedoucí MKC Fulnek Eva Kočí.

V Příboře obstarávají promítání filmů pod širým nebem bratři Čadíci, kteří do Freudova města jezdívají již několik let. „Pokud vím, mělo by se letos také promítat na koupališti a dostali jsme i požadavek z fit centra, že by chtěli mít venkovní promítání," řekla Elena Jeřábková z odboru kultury z příborské radnice s tím, že Čadíci budou ve městě od 11. do 14. srpna a promítat budou Sedmero krkavců, Život je život, Gangster Ka a Gangster Ka Afričan.

Bratři Čadíci kdysi jezdívali také do Studénky, ale v posledních letech jsou obyvatelé i návštěvníci Studénky bez promítání pod širým nebem. Promítat pod ztemnělou oblohou se letos zřejmě nebude ani v Odrách.

Do promítání pod širým nebem se pouštějí také v některých obcích, zpravidla to bývá jedno filmové představení v průběhu letních prázdnin.