V Novém Jičíně se rozsvítí vánoční strom na Masarykově náměstí v pondělí 5. prosince v 17 hodin. Celý den ale, už od 10. hodiny, bude na náměstí probíhat mikulášský program a také bude otevřen předvánoční trh. S Mikulášem mají spojeno rozsvícení vánočního stromu také ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tam se, na náměstí Míru, uskuteční v pátek 2. prosince. Mikuláš přijede v 17 hodin v kočáru a bude to právě on, kdo strom rozsvítí. Po celý den bude rovněž k dispozici trh, a také starostovský punč zdarma. Od 14 hodin oživí dění na náměstí pestrý program, chybět nebude ani čertovský rej.

V pátek 2. prosince budou rozsvěcet vánoční strom také ve Fulneku. Stane se tak na náměstí Komenského v 18 hodin za zpěvu vánočních koled. Ještě předtím, od 15.30, si užijí děti mikulášské nadílky s klaunem Hopsalínem v sále Městského kulturního centra Fulnek.

V Příboře připravili na jedno datum tři různé akce. V sobotu 3. prosince se na náměstí S. Freuda uskuteční vánoční jarmark, poté mikulášská jízda s rozsvěcením vánočního stromu a do třetice adventní koncert v místním kulturním domě.

Ve Štramberku se zase od 13 hodin uskuteční VI. Štramberský Mikuláš, při němž je pro děti připraven na náměstí bohatý program plný soutěží a také zdobení vánočního stromečku, který se nakonec i rozsvítí. Pro odvážnější je zde pak výprava Za Mikulášem a čertem v areálu hradu Štramberk. Mikuláš zde bude po celý den rozdávat malé dárečky. Rovněž zde bude ukázka výroby ozdob a tradičních technik výzdoby vánočního stromku. Od 16.30 se návštěvníci mohou vrátit do minulosti s pohádkou Tři oříšky pro Popelku.

O něco později, přesněji den před Vánocemi, se v sále kulturního domu na náměstí uskuteční jarmark výrobků žáků základní školy. Jarmark zároveň nabídne malé dárečky s vánoční tématikou vyrobené zaměstnankyněmi městského úřadu. Výtěžek z celého dne bude věnován mateřským školám a charitě.

V Kopřivnici rozsvítí stromek 5. prosince mezi 17. a 18. hodinou před kulturním domem. Také do tohoto města v tu dobu dorazí Mikuláš. Co se týče jarmarku, ten si místní obyvatelé mohou užít 21. prosince.

Studénka bude mít vánoční stromy na několika místech a postupně je bude rozsvěcet už dnes od 16.30 hodin. Na vánoční trhy si však místní budou muset počkat do 10. prosince.

Bílovec rozzáří svůj strom už v pátek 2. prosince v 17 hodin, o den později čeká místní Mikulášský jarmark.

V Odrách rozsvítili stromek už 30. listopadu, trhy se však budou konat až 17. prosince. Obyvatele čeká živý betlém, vánoční speciality, doboví řemeslníci, prodej stromků a kaprů a další. Začíná se od 12 hodin. (red)