Možné dopravní nehodě zabránili policisté z dopravního inspektorátu Nový Jičín v obci Rybí na Novojičínsku. Automobil, který se sám rozjel, zastavili vlastními silami.

"V rámci služby, kdy kolegové vykonávali dohled nad silničním provozem na stanovišti v obci Rybí, přijela k nedalekému domu mladá řidička s vozidlem Volkswagen Golf, které zde zaparkovala. Následně automobil opustila, aniž by jej řádně zajistila proti pohybu. Vzhledem k tomu, že parkovací místo bylo v mírném kopci, netrvalo dlouho a auto se samovolně rozjelo dolů směrem k hlavní silnici," popsala událost mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

Agresivní mladík napadal lidi na Svinovských mostech.
VIDEO: Jen pro silné nervy. Mladík v Ostravě shodil seniorku do kolejiště

Policisté pohyb auta bez řidiče zaregistrovali a pohotově zareagovali. Ihned běželi směrem k vozidlu, které vlastními silami zastavili, aby nemohlo vjet až na komunikaci, kde v té době projížděly další automobily. Jeden z kolegů poté vyhledal zjevně rozrušenou řidičku, která si vozidlo opětovně zaparkovala a tentokrát i dostatečně zajistila. Přestupek, kterého se dopustila, s ní strážci zákona vyřešili na místě domluvou.

"Ještě tentýž večer žena zaslala policistům e-mail s poděkováním za pomoc, profesionální přístup a ochotu. Každého takového poděkování si velice vážíme a je pro nás pozitivní motivací pro další službu," doplnila mluvčí policie.