Mezinárodní den seniorů oslaví ve Frenštátě pod Radhoštěm již v neděli 1. října Koncertem duchovní hudby, který se uskuteční od 17.30 hodin v kostele sv. Jana Křtitele.

Zřejmě poprvé tak ve Frenštátě pod Radhoštěm vystoupí Pěvecké sdružení moravských učitelů pod vedením sbormistra Jiřího Šimáčka.

„Připomenutím tohoto svátku a jeho společnou oslavou bychom rádi poděkovali všem rodičům a prarodičům za jejich péči, lásku a podporu. Věříme, že bude milým dárkem pro frenštátské seniory,“ uvedla Anna Hrachovcová, vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

V programu zazní skladby Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, ale i zahraničních autorů Felixe M. Bartholdyho, P. G. Česnokova a dalších autorů.

Ilustrační foto.
Pečovatelské kurzy poradí, jak se v domácích podmínkách starat o seniory

PROGRAM V HORTENZII

V úterý 3. října se oslavy přesunou do Domova Hortenzie. Pestrý program nabídne hudební vystoupení s tancem, dramatickou divadelní tvorbu, ale i bohaté občerstvení. Ve čtvrtek 5. října začne v Domově Hortenzie od 14 hodin přednáška na téma Písně tkalcovské autora Josefa Kaluse.

V neděli 1. října mohou slavit svůj svátek rovněž senioři ve Štramberku. V kulturním domě se uskuteční od 16 do 19 hodin Oslava Dne seniorů. K poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika, průběh odpoledne zpestří lidová vypravěčka z Vracova.

Také v Bílovci budou senioři slavit v neděli 1. října. Oslavy se uskuteční od 15 hodin v kulturním domě, k tanci a poslechu tam zahrají Happy Boys z Prahy, chybět nebude občerstvení. Zájemce z místních částí dopraví na oslavy zdarma autobus.

V Příboře mohou senioři slavit ve středu 4. října. Město Příbor pro ně přichystalo v Kulturním domě Příbor Seniorské odpoledne. K poslechu a tanci zahraje kapela Cizinci, k vidění budou ukázky country tanců v podání seskupení Bernatský Klondajk, návštěvníci dostanou zdarma drobné občerstvení. Akce začne v 15 hodin a potrvá do 19 hodin.

V Novém Jičíně se zapojí senioři do oslav ve čtvrtek 5. října. Ve Společenském sále Varroc začne od 14 hodin program, jehož součástí budou beseda o sociálních službách v okrese, praktické tipy, jak se bránit „šmejdům“ a exekucím, měření krevního tlaku a další praktické informace. Pro dobrou zábavu zahraje Cimbálová muzika Lipka. Program potrvá do 18 hodin. 

Ilustrační foto
Sociální pracovnice může být podvodnice