Cesta na hrad Starý Jičín je poměrně nenáročná a dobře značená. Nedaleko náměstí jsou směrovky, které návštěvníka navedou na cestu, jež ho dovede až ke zřícenině hradu Starý Jičín. Ještě před vstupem na hradní nádvoří se návštěvník, pokud má zájem, dozví z cedule připevněné na kamenné zdi hradu historii této památky.

Silnice mezi restauracemi U Bačů a Siberie ve Frenštátě pod Radhoštěm, květen 2022.
Trvá to už pětatřicet let! Chodník ve Frenštátě ale konečně bude

Gotický hrad na vrcholku Starojického kopce byl vybudován počátkem 13. století na místě původní dřevěné tvrze. „Za jeho zakladatele je považován Arnold z Hückeswagenu. Počátkem 14. století se stal držitelem hradu rod pánů z Kravař. Po několika změnách majitelů po husitských válkách získává hrad a panství na počátku 16. století mocný rod pánů z Žerotína. Po třicetileté válce význam hradu jako pevnosti klesl. Ani snaha hraběte dr. Bedřicha Deyma na počátku 20. století nezabránila hlodajícímu zubu času a z kdysi mohutného hradu se stala zřícenina,“ stojí mimo jiné na ceduli.

Agresivní řidič autobusu ve Frenštátě pod Radhoštěm - 11. prosince 2023.
FOTO: Řidič autobusu napadl cestující ve Frenštátě smetákem. Pak přišel o práci

V roce 1996 obec Starý Jičín nechala zrekonstruovat hraní věž, v jejímž přízemí se návštěvníci mohou občerstvit, v patrech je expozice dobové zbroje a dokumentů o hradě a panství Starý Jičín. I když sezona hradů a zámků začíná až na jaře, hrad Starý Jičín je cílem návštěvníků po celý rok. Jedním z důvodů jsou úžasné výhledy do okolní krajiny.