Další ročník celostátní akce Týden knihoven se nedotkne jen městských zařízení, ale knihoven všeho typu, jako jsou například knihovny veřejné, specializované či vědecké. Mottem letošního ročníku je Knihovna mého srdce, což koresponduje s celostátní akcí Kniha mého srdce.

Týden knihoven, který probíhá od 5. do 9. října, bude v Novém Jičíně znamenat především možnost bezplatné registrace nových čtenářů s platností do konce tohoto roku. „Na své si přijdou také zapomnětliví lidé, kteří budou moci, jak je během Týdne knihoven zvykem, vrátit vypůjčené knihy a časopisy bez sankčního poplatku,“ uvedla Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny Nový Jičín.

V knihovně je také putovní výstava

Od 1. do 31. října si mohou zájemci v novojičínské městské knihovně prohlédnout putovní výstavu Evropská jižní observatoř. „Výstava se věnuje komplexu dalekohledů evropské jižní observatoře na hoře Paranal v Chile. Popisuje několik z největších dalekohledů, které mají v současnosti astronomové k dispozici a srozumitelně vypráví o jejich využití ve prospěch vědy,“ nastínila jednu z akcí Domoráková. Ve čtvrtek 8. října mohou lidé zavítat do knihovny na besedu s překladatelem Českého studijního překladu Bible Michalem Krchňákem. Beseda s názvem Strasti a slasti překladatele Bible začíná v 18.15 a vstupné je 30 korun.

O necelý týden později, tedy 14. října se v prostorách městské knihovny uskuteční další akce. „Bude se jednat o cestopisnou přednášku s videoprojekcí Plavba k Antarktidě, kdy o unikátní dokumentaci z mezinárodní expedice bude vyprávět ostravská lékařka, spisovatelka a mořeplavkyně Karin Pavlosková,“ informovala o dalším programu Renáta Domoráková. Současně také dodala, že další středu, 21. října zavítá do knihovny spisovatelka Ivona Březinová. „Tato spisovatelka patří v současnosti mezi naše nejproduktivnější a zároveň nejčtenější autory pro děti a mládež,“ doplnila na závěr Domoráková.

Více k Týdnu knihoven se dočtete v týdeníku Region.