Je ale neméně důležitá. Tisková mluvčí Nového Jičína Marie Machková upřesnila, že letos šly peníze na úpravy sprch pro veřejnost a parní místnosti. „Součástí prací byla i výměna elektroinstalace, vzduchotechniky a rozvodů vody,“ doplnila Marie Machková.

Místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský připomněl, že budova krytého bazénu byla postavena v roce 1975. „Aby mohly vzniknout nejen funkční, ale i esteticky přijatelné prostory pro sprchování veřejnosti, musely se nejprve vybourat nevyhovující konstrukce a příčky. Až po stavebních úpravách přišly na řadu nové obklady, dlažby, baterie a osvětlení. V parních místnostech se podařilo vytvořit klenutý strop s osvětlením, který připomíná noční oblohu. Celou modernizaci hradilo město ze svých vlastních zdrojů,“ sdělil Václav Dobrozemský.

Podle Pavla Kelara, ředitele bazénu, největší díl peněz odčerpaly úpravy, které veřejnost neuvidí. „Dělaly se elektroinstalace, vzduchotechnika a hlavně nové rozvody vody. V minulost jsme měli problém s nízkým tlakem, takže když bylo v provozu více než pět sprch, už byl s vodou problém. Také bazénky u parních místností jsme dříve plnili skoro hodinu. Dneska je napustíme vodou za tři a půl minuty,“ řekl Pavel Kelar a poznamenal, že kvůli vlhkosti prostředí bylo nutné použít i speciální stavební materiály, izolační prvky a spárovací hmoty.

Areál krytého bazénu využívají kromě veřejnosti také sportovní kluby, školy nebo strážníci městské policie. Místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka konstatoval, že zájem převyšuje možnosti zařízení, ale přesto se pro letošní rok podařilo s kluby i provozovatelem dojednat navýšení návštěvní doby pro veřejnost.

„Lidé získají ke své rekreaci a sportovnímu vyžití dvě hodiny navíc oproti minulé sezóně a bazén pro ně bude otevřen každý den. Dvakrát týdně, vždy po hodině, bude ještě na bazéně probíhat kondiční plavání, které bude rovněž otevřeno veřejnosti,“ upřesnil Ondřej Syrovátka.