„Je o to velký zájem,“ konstatoval Tomáš Preiss, který šoféroval rychlý čtyřkolový omnibus Tatra T-43 z roku 1929. Protože byla jeho kapacita omezena, zájemci o výlet v rámci novojičínské Technotrasy se museli předem objednávat. Vyráželo se v deset dopoledne, v poledne a pak ještě i ve dvě hodiny dopoledne.

Severní ulice v Kopřivnici v polovině února 2023. Ilustrační foto.
V Kopřivnici začala oprava Severní ulice. Jak to bude s příjezdem na sídliště

Cesta vedla nahoru do města k Hücklovým vilám, které bývají zpřístupňovány ve výjimečných dnech. „Dnes lidé uvidí takzvanou vilu Johanna Hückla, novorenesanční stavbu z roku 1880. Projdeme jak soukromé, tak reprezentační prostory, podíváme se do půdní části i do sklepa,“ popisoval průvodce Filip Kedroň.

Jak to chodí Na hřišti v Petřvaldě na Moravě, 23. 5. 2024.
Kdo má štěstí, potká i páva: Hospůdka na hřišti v Petřvaldu

Výlet doplnily i historické fotografie významných objektů, okolo nichž omnibus Tatra T-43 projížděl. Následovala prohlídka expozice klobouků v Návštěvnickém centru Nový Jičín s možností vyrobit si svůj miniklobouček na parním stroji, který v Česku nemá obdoby. „Účastníci si dotvořili a dozdobili své kloboučky a zahráli si tak na módní návrháře,“ doplnila Nikola Maňáková z informačního centra.

Novojičínské kloboukové dny byly letos naplánovány i na 20. července a 17. srpna, opět s termíny v 10, 12 a ve 14 hodin.