Sbor oslavil své výročí loni na podzim a při té příležitosti vydal také nové CD, které bylo nahráno ve studiu Českého rozhlasu Ostrava 13. září 2020.

Rok 2020 měl být plný aktivit, ale různá omezení kvůli koronavirové pandemii mnoho věcí zkomplikovaly. „Sbor se pilně připravoval na nevšední březnový koncert v Obecním domě v Praze - ve spolupráci se sborem KOS Litomyšl a japonským dechovým orchestrem, který měl být jedním z vrcholů naší 15. sezony. Na závěr března byl připraven i již tradiční Jarní koncert, na němž každoročně takzvaně vyřazujeme maturanty. Oba koncerty však byly zrušeny a nám nezbývalo, než doufat, že si letošní maturanti svůj koncert stihnou prožít…,“ připomíná Karel Dostál.

Snímek zachycuje soubor v rožnovském skanzenu loni 20. září.
Soubor Radhošť má kulaté výročí, ale nemá kdy ho oslavit

Nakonec se podařilo uskutečnit Jarní koncert v Beskydském divadle v Novém Jičíně 16. září. „Podařilo se tak zorganizovat celovečerní program, na němž jsme zpěvem i obrazem vzpomínali na svou patnáctiletou sborovou cestu a konečně také poděkovali sboristům z maturitního ročníku,“ dodává sbormistr s tím, že Jubilejní 15. sborovou sezonu si během celého měsíce září mohli obyvatelé Nového Jičína připomenout také v Návštěvnickém centru města, a to díky výstavě fotografií a získaným pohárům a dalších ocenění z celé sborové historie.

Nové CD s názvem The Groun představili „pulky a pulci“, jak jim jejich sbormistr a jeho manželka Alena Dostálová, která stála u založení sboru, říkají, jako vánoční dárek.

Sbor vznikl na Gymnáziu Nový Jičín, u jeho zrodu stál, kromě Aleny Dostálové, Josef Zajíček, sbormistr Dětského pěveckého sboru Ondrášek. O něco později se přidal Karel Dostál. Sbor má za sebou mnoho vystoupení doma i v zahraničí. V jeho řadách se vystřídaly stovky studentů.