Město Nový Jičín podle něj poměrně lehce zvládlo dobu „covidovou“, v současnosti pomáhá uprchlíkům z Ukrajiny a do budoucna zvládne i krizi energetickou. „Nový Jičín jako jedno z mála měst má vysoutěženou energii se zafixovanou cenou do konce roku 2023. Už dnes se soustředíme na to, jak s touto komoditou dále pracovat,“ poznamenal Stanislav Kopecký.

Ustavující zasedání zastupitelstva v Novém Jičíně 24. října 2022.
Rušné zastupitelstvo Nový Jičín: vzduchem létaly výkřiky o volebních podvodech

Starosta Nového Jičína vyslovil přání, aby zejména mohl v klidu pracovat. „Nechci žádnou abnormalitu jakou byl například covid, jako jsou povodně, nebo jakou je nyní energetická krize. Chci, abychom se všichni mohli soustředit na investiční akce města. Bohužel toto zřejmě další rok nebo dva nebude možné. Přesto si myslím, že tu krizi energetickou a ekonomickou zvládneme,“ řekl Stanislav Kopecký.

Co se týče záměrů, ty má koalice podle Stanislava Kopeckého nadefinované již z předcházejícího volebního období. „Chceme mít město čisté, uklizené, osvětlené a zejména musíme řešit parkovací místa. To, jestli stát pomůže seniorům a občanům s řešením drahých energií, je věc důležitá, ale města a obce nejsou těmi, kteří v tomto mohou občanům primárně pomáhat,“ uvedl Stanislav Kopecký. (ipa)