Na prosincovém zasedání se však z řad zastupitelstva vyrojily návrhy vrátit vysílání do programu. „Myslím si, že by vysílání nemělo být tak časté a omílané dokola, ale bylo by dobré jej vysílat,“ ozval se tehdy zastupitel Jiří Vávra. Všichni zastupitelé se pak shodli, že chtějí svá jednání přiblížit občanům skrz televizní obrazovky.

Starosta Nového Jičína Ivan Týle volání lidu před časem vyslyšel a už na prosincovém zasedání prohlásil, že připravuje návrh a jedná s majitelem firmy Polar o podmínkách a otázce peněz. „Ve smluvním vztahu máme přesně zakotveno, za co platíme. Všechno, co je vyrobeno navíc se pak platí,“ uvedl starosta Týle a přislíbil, že na únorovém zasedání zastupitelstva se jeho členové i občané města dozví, k jaké dohodě s televizí došlo, a že se zasedání opravdu natáčí.

Na jednání zastupitelů ve čtvrtek 5. února skutečně došlo ke konečnému rozhodnutí. Příští, 17. zasedání, již uvidí občané města v televizi. „Počínaje dubnovým zasedáním se bude opět natáčet celkové jednání v nesestříhané verzi pro občany města,“ uvedl starosta Týle. „Bude prováděn nesestříhaný záznam, který bude následně dvakrát v měsíci odvysílán v místní televizi,“ přiblížil Týle. Současně dodal, že za jedno provedení zaplatí město firmě Polar sedm tisíc korun.