Již ve 20 hodin pondělí 31. prosince se ozvou první tóny hudebního podkladu ohňostroje ve Fulneku na náměstí Komenského. Minutu před půlnocí začne ohňostroj na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře, zhruba dvacet minut po půlnoci začíná každoročně ohňostroj, který pořádají soukromé firmy na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Z ohňostroje se ale mohou těšit i malé děti, neboť někde ho dělají právě kvůli nim až na Nový rok odpoledne. V úterý 1. ledna začne v 16.30 hodin akce nazvaná Novoroční ohňostroj na prostranství před kulturním domem v Kopřivnici, kde zahrají Hudy Horvát a Trio. První světla z ohňostroje rozzáří oblohu v 17 hodin. O hodinu později vypukne slavnostní Novoroční ohňostroj na Masarykově náměstí v Novém Jičíně.

Ohňostroje pořádají také některé obce. Například tradiční ohňostroj pořádá v pondělí 31. prosince od 17 hodin obec Kujavy. V Lichnově se uskuteční v úterý 1. ledna novoroční ohňostroj v 17.00 hodin na místním fotbalovém hřišti, ve stejnou dobu se uskuteční akce Novoroční ohňostroj také v Bartošovicích, kde bude rovněž na místním fotbalovém hřišti.

Na hřišti TJ Sokol Kateřinice pořádá stejnojmenná obec 1. ledna novoroční ohňostroj v 17.30 hodin. Novoroční ohňostroj chystají na 1. ledna také v Mošnově, kde se uskuteční v 17 hodin a zkrátka nepřijdou ani obyvatelé a návštěvníci obce Rybí. Tam se od 16.30 před obecním úřadem uskuteční Vítání nového roku 2019 s malým ohňostrojem.

Tradiční novoroční setkání k přivítání nového roku 2019 pořádá rovněž obec Závišice, a to 1. ledna od 16.00 hodin na zahradě Pohostinství U Kremlů. Na akci vystoupí Pěvecký sbor Valentin z Příbora. V ten samý den se uskuteční také novoroční ohňostroj rovněž v Ženklavě na místním výletišti. Akce začne v 16.00 hodin, ohňostroj vypukne o hodinu později.

Prodejna zábavní a profesionální pyrotechniky TARRA pyrotechnik, 28. prosince 2018 v Ludgeřovicich u Ostravy.
Silvestrovské oslavy? S rozumem a ohleduplně