Veliká hala má mnohonásobné sportovní využití.Nová mošnovská tělocvična je uzpůsobená tak, aby se v ní dalo hrát mnoho halových sportů a počítá se s jejím využitím nejen pro školu, ale také pro spolky. I proto již obec vybrala správce, kterým je Petr Grufík.

Subaru bylo vlakem odmrštěno zpět na silnici.
Nehoda v Šenově. Řidička vjela na přejezd, vlak auto odmrštil

„Jsou tady vyznačená hřiště na házenou, nohejbal, volejbal, tenis, badminton, basketbal, dá se tady hrát také futsal a další sporty,“ řekl pro Deník Petr Grufík a dodal, že hala je vybavená i perfektním ozvučením, které mohou využívat například mažoretky. Zvuk, mikrofony, hudební nosiče, vše ovládá správce z jemu určené místnosti, kde má zvukový pult. „Máme vyzkoušené, že mikrofony fungují po celé hale, je tady i wifi,“ pokračoval Petr Grufík.

V zázemí jsou čtyři šatny se sprchami, samozřejmostí jsou toalety pro muže i ženy. V tělocvičně je také klasické nářadí, jako jsou žebřiny, hrazda, kladina, provaz a tyče ke šplhu či kruhy, nechybí nářaďovna.

V Mošnově představili v pátek 2. července 2021 novou tělocvičnu.V Mošnově představili v pátek 2. července 2021 novou tělocvičnu.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Součástí haly je i malá tribuna u sportovní plochy a také posezení, kde se návštěvníci mohou občerstvit a přitom mohou sledovat dění skrz velké skleněné tabule.Představení nové tělocvičny byli přítomni zejména zastupitelé Mošnova a zástupce dodavatelské firmy. Starosta Mošnova Radomil Bodzsar všechny přivítal a bez velkých proslovů je vyzval k tomu, aby si tělocvičnu i její zázemí prohlédli.

Pro Deník později připomněl, že výstavba tělocvičny trvala necelé dva roky. Stavbu zkomplikovala nejen pandemie ale také deštivé počasí. „Hodně pršelo, přes zimu nám do toho dost zateklo, tak jsme to raději nechali pořádně vyschnout, zejména podlahu. Raději jsme volili kvalitu i za cenou pozdějšího dokončení,“ uvedl Radomil Bodzsar.Oficiální otevření haly s účastí široké veřejnosti bude v září, kdy tělocvičnu začnou využívat škola a místní spolky. Od dalšího roku bychom mohli tělocvičnu začít i pronajímat,“ naznačil mošnovský starosta zájem sportovců i odjinud.Náklady na tělocvičnu v Mošnově činily zhruba 46 milionů korun.