„Všechny autobusy jsou nízkopodlažní a jsou vybaveny informačním a povelovým systémem pro nástup nevidomým. Ve všech vozech je klimatizace, což ocení cestující hlavně během stále parnějšího léta,“ sdělil ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář. Příměstské linky v okolí Nového Jičína, Kopřivnice či Příbora budou atraktivnější také pro mladé, neboť autobusy nabídnou také internetové wi-fi připojení.

Samozřejmostí bude platba bankovní kartou. „Třetina nových autobusů bude jezdit na ekologicky stlačený zemní plyn. Výrazně se tak zvýší kvalita cestování autobusem na Novojičínsku,“ věří ředitel Holubář.

Dobrou zprávou je, že se zvýší frekvence spojů a zlepší se tak spojení s okolními městy. Ceny naopak zůstávají stejné, a také ODIS karta je i nadále v platnosti.

„Já osobně jsem změnami nadšený, protože se jedná zejména o změny v jízdních řádech, kdy byly výrazně posíleny odpolední a večerní spoje a víkendové spoje. Nabídka se výrazně zlepšuje, jak po časové stránce tak z hlediska vybavení autobusů. Má to wifi připojení, což je lákavé zejména pro studenty,“ těší příborského místostarostu Pavla Netušila, který nechyběl v pátek 7. prosince na slavnostním představení nové flotily autobusů na kopřivnickém polygonu Tatry.

Akce se zde neuskutečnila náhodou. Právě v Kopřivnici bude mít ČSAD Vsetín své zázemí pro provoz linek v Moravskoslezském kraji, včetně garáží a CNG stanice.

„V Moravskoslezském kraji zajišťuje ČSAD Vsetín autobusovou dopravu již v oblasti Jablunkovska. Od června příštího roku bude jezdit také v oblastech Opavska a Vítkovska,“ doplnil Miroslav Slaný, tiskový mluvčí dopravce.