V roce 2006 zahájila provoz novojičínská městská hromadná doprava (MHD) a od té doby se situace v oblasti dopravní obslužnosti ve městě znatelně zlepšila. „U MHD jezdíme podle naší taktovky, ale i za naše peníze, tam zásadní problém nevidím. S Veolií Transport a menšími dopravci je spolupráce dobrá, takže se snažíme zajistit co nejlepší dopravní obslužnost,“ nastínil místostarosta Nového Jičína Milan Šturm. Současně však dodal, kde podle něj problém je. „Co Novému Jičínu v tomto systému chybí, je parkoviště, kde by lidé zaparkovali své automobily a nasedli na MHD. Například nyní se ukazuje na parkovišti na Bezručově ulici. Na něm je denně vidět, kolik lidí z okolí pracuje ve městě. Proto zvažujeme, jak tento problém vyřešit,“ dodal místostarosta Šturm.

Problémovější je téma dopravní obslužnosti v místních částech města. Některé spoje do těchto části, především ty večerní, jsou prý hodně ztrátové, protože v celém autobuse sedí často pouze jeden nebo dva lidé. „Zvažujeme proto nákup menšího dopravního prostředku, něco na způsob Tranzitu. Tento nákup se však do značně napjatého rozpočtu zatím nepodařilo včlenit,“ uvedl Šturm. Jedním dechem také ubezpečil, že město v žádném případě neuvažuje o ukončení některých linek. „Sice se například od technických služeb takový návrh kvůli ztrátovosti objevil, ale dopravní komise s tím nesouhlasila. Ani od jiných dopravců nemáme signály omezování dopravní obslužnosti jak ve městě, tak i v městských částech,“ informoval Šturm.

Podle místostarosty Šturma se objevily dvě až tři žádosti od občanů ohledně dopravní obslužnosti. „Spíše než o navýšení linek šlo o časové přesuny,“ upřesnil s tím, že v současnosti město jedná se společností Veolia Transport o spoji mezi Novým Jičínem a Suchdolem nad Odrou v době, kdy večer přijíždí rychlík od Prahy a cestující musejí v Suchdole dlouho čekat na přípoj do města. „Zatím to vypadá, že Veolia by zajistila spoj a dále budeme jednat i s krajským úřadem a Českými dráhami, jestli by nevyjel motorák „Jičínka“, který v tu dobu stojí na novojičínském nádraží,“ nastínil Šturm a dodal, že kromě těchto jednání město Nový Jičín o žádné nové linky nežádá.