Radnice zde plánuje vybudování 23 stavebních parcel o rozloze od šesti set až po dva tisíce metrů čtverečních.

„Nyní se zpracovává projektová dokumentace na zasíťování parcel. Jakmile bude hotová, bude mít projektant dva měsíce na to, aby zajistil vydání všech potřebných dokladů pro stavební řízení. Po vydání stavebního povolení se ještě bude muset zhotovit realizační dokumentace. Následovat bude výběrové řízení, ze kterého vzejde stavební firma, která projekt zrealizuje,“ uvedl Michal Hub z odboru majetku a investic novojičínské radnice.

V rámci zasíťování město v Žilině vybuduje kanalizaci, vodovod, veřejné osvětlení, chodníky a silnice. „Pokud se neobjeví nečekané komplikace, mělo by se začít na jaře příštího roku. Kolaudace díla se předpokládá v závěru roku 2020,“ upřesnila mluvčí radnice Marie Machková.

Ilustrační foto
Žena odpojila neplatiče, ti k ní vtrhli do bytu

Na prodej si občané ještě chvíli počkají, ale už dnes je jisté, že zájem o pozemky bude mimořádný. „Vnímáme, že těch čekatelů a žadatelů o pozemek je obrovské množství,“ potvrdil starosta Kopecký.

„Nechceme na těch pozemcích vydělat. Primárně chceme, aby se pozemky dostaly k lidem, kteří chtějí stavět, kteří to neberou jako investici do budoucna,“ pokračuje.

Je pravděpodobné, že kupující budou muset postavit dům do určené doby, radnice bude také řešit, jak zamezit přeprodeji parcel a spekulacím s nimi. Vedení města ani nevylučuje, že půjde při prodeji jinou cestou než nabídkovým řízením, kdy vyhrává nejvyšší nabídka. „Možná bude stanovena cena a bude se losovat,“ poznamenal starosta Nového Jičína.

V letošním roce by také měla vzniknout studie budoucí podoby lokality Bocheta, za ulicí Tolstého směrem k místní části Loučka, kde se plánuje příprava dalších přibližně 25 stavebních parcel.

Zákazová značka na ulici Nákupní v Ostravě, únor 2019. Ilustrační foto.
Novinka? Ale kdeže! V Ostravě s protisměrnou "stopkou" přišla Ingka Centres
Vizualizace možné podoby skokanského areálu ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Skokanské můstky ve Frenštátě čeká velká proměna