V dokumentu Velké investiční akce města 2024 je tou největší rekonstrukce venkovního bazénu za zhruba 60 milionů korun. Na konci loňského roku místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský připomněl, že bazén, který byl byl otevřen v roce 1975, je již za hranicí životnosti. "A neodpovídá standardům dnešní doby. V případě hezkého počasí bychom rádi prodloužili otevírací dobu venkovního bazénu, ale stávající technologie neumožňuje cirkulaci vody ve vnitřním a venkovním bazénu současně. Naším cílem je zachovat rozměry bazénu, ale zároveň umožnit návštěvníkům trávit čas v příjemném a moderním prostředí,“ uvedl místostarosta.

Nový Jičín má na to nyní v rozpočtu vyčleněno 20 milionů korun. Půjdou na rekonstrukci bazénu i tobogánu a dojezdové vany, dětské brouzdaliště, dvě vířivky, nové sprchy a oplachy nohou, úpravu technologické části, osvětlení a mobiliář. Práce by měly začít letos na podzim, hotovo má být v květnu 2026.

Letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově se daří.
Letiště Leoše Janáčka v Mošnově v kladných číslech: nárůst pasažérů a nové linky

Zhruba třicetimilionové investice se týkají revitalizace hřiště ZŠ Komenského a rekonstrukce kuchyně ZŠ Dlouhá. Jako nutná se jeví rovněž výměna lávky Novosady přes řeku Jičínku. Je ve velmi špatném stavu. „Chodím tudy roky. A v poslední době čekám, kdy to spadne. Je to ostuda města,“ rozčiloval se v úterý dopoledne jeden z pejskařů při pohledu na zrezivělou konstrukci mostu.

„Stav mostů a lávek ve městě je špatný nebo velmi špatný, protože se do nich řadu let neinvestovalo. Například lávka Novosady spojující ulice Nábřežní a Jugoslávská získá během příštího roku zcela novou podobu. Nahradí ji lávka určená jak pro pěší, tak pro cyklisty. Stát bude třináct milionů korun,“ doplnil místostarosta Václav Dobrozemský.

Mladí úspěšní zápasníci Tiché.
Tichá vynikla v kategorii U13 na mistrovství republiky v řecko-římském zápase

Mezi dalšími investicemi na seznamu jsou parkoviště, autobusová zastávka, rekonstrukce zahrady MŠ Jiráskova, rekonstrukce vstupu do budovy městského úřadu v Divadelní ulici, rekonstrukce teplovodu, vybudování podzemních kontejnerů na odpad na čtyřech místech nebo zpřístupnění kostelní věže.

Kromě významných počinů v dokumentu Velké investiční akce města 2024 se počítá i s menšími investicemi, ať už v samotném Novém Jičíně nebo v jeho místních částech.