„Zastaralý vzhled a přístup k informacím jsme vyměnili za modernější a uživatelsky přívětivější prostředí, které odráží trendy dnešní doby. Zároveň jsme chtěli sjednotit podobu s jednotným vizuálním stylem města tak, aby výstupy města byly snadno rozpoznatelné,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Zásadní změnou je smysluplnější rozvržení úvodní strany. Součástí hlavní stránky zůstal například kalendář akcí, který ale dostal nový kabát, nebo uživatelsky přívětivější a přehlednější fotogalerie.

Nové webové stránky města Kopřivnice.
Kopřivnický nový web se bude umět přizpůsobit také mobilům

Změny uvítají zdravotně postižení. U aktualit je integrovaná čtečka psaného textu, která s intuitivní možností zvětšení písma či pohybu na stránce přes tabulátor umožňuje i lidem se zdravotním omezením získat potřebné informace.

Vedoucí odboru organizačního Zdeněk Petroš doplnil, že jedním z požadavků na nový web bylo, aby byl uzpůsobený i k prohlížení na mobilu. „Věřím, že i ti, kteří změnám neholdují a preferují známé nad neznámým, dokáží najít to pozitivní,“ míní Zdeněk Petroš.

Nové webové stránky města Kopřivnice.
Kopřivnický nový web se bude umět přizpůsobit také mobilům

Na tvorbu nových webových stránek město vyhlásilo soutěž, ze čtyř nabídek vybrala komise firmu Webové aplikace, která má zkušenosti s tvorbou webových stránek i pro oblast samosprávy. Za úpravy město zaplatilo zhruba 229 tisíc korun bez DPH, přičemž 95 procent uznatelných nákladů půjde z dotace Efektivní veřejná správa.

Nové webové stránky budou do poloviny března ve zkušebním provozu. Současný web bude i po nahrazení novým dostupný na doméně OLDnovyjicin.cz, a to do konce roku 2023. Nové webové stránky spustilo město Nový Jičín v podstatě souběžně s Kopřivnicí. Zároveň upravilo podobu Novojičínského zpravodaje.