Zřizovatelem téměř všech základních škol a školek je radnice a ta už vypsala termíny, kdy se mají rodiče či zákonní zástupci s budoucími školáky a předškoláky k zápisům dostavit. Děti, které čeká nošení aktovek do prvních tříd čeká zápis 5. dubna odpoledne, do mateřských škol se uskuteční o měsíc později, 3. května.

„Letos by k zápisu do prvních tříd mělo přijít 265 dětí. Znovu se ještě dostaví předškoláci, kteří vloni dostali odklad,“ řekla Michaela Bluchová z odboru školství, kultury a sportu novojičínské radnice.

Do mateřských škol by mohlo od 1. září 2018 nastoupit asi 240 nových dětí. Rodiče musejí přihlásit k povinné školní docházce všechny děti, které do 31. srpna 2018 dosáhnou 6 let věku, a k předškolnímu vzdělávání děti, které budou mít do konce srpna 5 roků.

Spadlý most u dálnice v Příboře, 10. března 2018.
Sobotní neštěstí v Příboře: u dálnice se zřítil most s bagrem

Zda se ale naplní výše uvedená čísla není jasné. Důvod je jednoduchý odklady. „Přesná čísla sdělit nelze, neboť nevíme, kolik odkladů povinné školní docházky bude letos povoleno. Také se některé rodiny mohou odstěhovat či přistěhovat. Někteří rodiče mohou zvolit soukromou školu nebo školu mimo Nový Jičín,“ vysvětlila Bluchová.

V tomto školním roce 2017/2018 je ve čtyřech městských novojičínských základních školách, které sídlí v pěti budovách, 11 prvních tříd. „V Novém Jičíně jsou také čtyři městské mateřské školy, které mají dohromady jedenáct pracovišť. V příštím školním roce budou mít 32 tříd a v nich asi 760 dětí,“ dodala mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Otevření nového kluziště ve Frenštátě pod Radhoštěm, 23. prosince 2017. Ilustrační foto.
Kluziště má za sebou první sezonu