„Když si vzpomenu na rok 2000, kdy jsem nastupovala na střední školu a měla jsem tam kamarádku, která držela bezlepkovou dietu, byla to katastrofa. Když už nějaké potraviny sehnala, byly neskutečně drahé. Většinu věcí si vozila z Německa nebo Rakouska," vzpomíná na dobu před čtrnácti lety paní Libuše z Nového Jičína. V té době ještě netušila, že její manžel bude také celiatik.

Paní Libuše říká, že dnes už není až tak složité vařit bezlepkově. Na trhu je mnohem více dostupných bezlepkových potravin než před zmíněnými čtrnácti lety. Co je však podle ní špatné, je poměrně vysoká cena potravin. „Na trhu je více značek, ale pořád i ta nejlevnější mouka stojí kolem šedesáti korun za kilo, značkovější stojí i kolem stovky," podotýká žena, jež svému muži téměř denně vaří.

Důležité je složení výrobků

Právě cena bezlepkových potravin ji trápí nejvíce. „Jinak si myslím, že to není až taková tragédie," ujišťuje devětadvacetiletá Libuše a dodává, že třeba mouka rychle řídne, je hodně jemná a výrobky z ní bývají křehké. Nad otázkou, jestli se jejímu manželovi občas nezasteskne po něčem, co obsahuje lepek, se pousmála.

„Občas mu chybí pečivo, koláče, ale na druhou stranu se dá upéct skvělý chléb, který není od běžného k rozeznání. Davidovi také chybí sladké sušenky. U těch je hodně znát, že jsou bezlepkové," vysvětluje paní Libuše s tím, že gluten, hlavní složka lepku, je dnes téměř ve všech potravinách, takže je důležité číst složení výrobků.

Problematická bývá často také návštěva restaurací, proto manželé přivítali, že se v Novém Jičíně včera otevřela jídelna, v níž budou k dostání výhradně bezlepková jídla, ale také pečivo či cukrářské výrobky. „Kéž by šly restaurace do sebe a zařadily bezlepkovou nabídku," myslí si paní Libuše.

Řízek i koláče ano, ale bez lepku

Nová provozovna se nachází na Hřbitovní ulici. „Nápad nebyl těžký. Těžké bylo rozvinout představy, jak to přesně dělat," prozradil její provozovatel, Jaroslav Kotas, s tím, že hlavním impulsem k otevření restaurace, kde by se vařilo bezlepkově, byla jeho žena a její syn, kteří trpí celiakií. První nápad vznikl před rokem a čtvrt. „Syn byl se sborem na desetidenní cestě po Německu, Francii a Anglii, a když přijel, říkal, že tam s tím nemají žádné problémy. Problém je akorát tady u nás a na Slovensku. To byl zlomový bod, kdy jsme si řekli, že s tím tady musíme něco udělat," říká dále Jaroslav Kotas. Na své si v restauraci přijdou nejen klasičtí celiaktici, ale také vegetariáni. V nabídce totiž budou také bezmasé pokrmy.

„Vše budeme vyrábět bezlepkově. Pro ty, kteří nemohou ani stopu lepku, bychom chtěli vyvinout nějaký speciální program. Jsme schopni udělat pizzu, která bude chuťově i charakterově stejná jako pizza bezlepková, ale bude obsahovat bezsojové, bezvaječně a bezmléčně ingredience," vysvětluje provozovatel, jenž by myšlenku bezlepkových jídelen rád rozšířil nejen v regionu, ale také ve zbytku České republiky a na Slovensku.