VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový Jičín: Malí táborníci poznávají město a jeho okolí

Léto je v plném proudu a děti si užívají prázdnin. Rodiče, kteří si obvykle nemohou vzít tak dlouhou dovolenou, však musí řešit otázku, kam umístit své ratolesti, když pracují. Pokud nevyjde obvyklé hlídání u babiček, mají možnost poslat dítě na několikadenní tábor, anebo je přihlásit na tábor příměstský.

12.7.2012
SDÍLEJ:

Pro malé táborníky jsou připraveny soutěže a hry a také výlety do města a okolí.Foto: Eva Řeháková

Příměstské tábory se od klasických liší hlavně v tom, že rodiče dítě ráno dovezou na místo určení a odpoledne si jej zase vyzvednou. Nejde však o jediný rozdíl. Výraznou výhodou těchto programů je jejich nižší cena. Oproti táborům, kde děti přespávají, je asi třetinová.

Aktuálně jsme proto připravili malý letní seriál o příměstských táborech na Novojičínsku. V něm se dozvíte, co všechno děti prožívají a jak takový život v příměstském táboře vypadá.

Centrum volného času Fokus v Novém Jičíně pořádá přes léto několik táborů, kdy malí táborníci zůstávají ve městě. Dětem se věnuje několik pedagogů volného času, kteří pro ně připravují pestrý program plný výletů, poznávání nových věcí a míst. „Byli jsme třeba na městské policii. Děti dostaly dvacetiminutové školení o tom jak se chovat v provozu. Poté si mohly prohlédnout vesty a obušky. Nakonec jim strážníci ukázali policejní auto a táborníci si vyzkoušeli zahoukat na sirénu, z čehož byli nadšení," řekl jeden z vedoucích tábora Jiří Lokša.

Ukázky různých automobilů a nářadí byly nejoblíbenější činností dokonce i pro dívky. „Nejlepší bylo, jak jsme byli včera u hasičů. Prohlíželi jsme si tam hasičská auta, ukazovali nám výzbroj, kterou mají," chlubila se devítiletá Eliška.

Nejen prohlídky, ale také dovádění na koupalištích je součástí příměstského tábora. Každý z vychovatelů má na starosti čtyři děti, které u vody hlídá. Táborníci tedy mohou dovádět dle libosti a jsou přitom pod stálým dohledem kvalifikovaných pedagogů. „Já už chci na bazén, těším se na tobogán," ozývalo se z řad dětí, které se nemohly dočkat odpoledního koupání už před obědem.

Děti se zabaví, dokud si pro ně nepřijdou rodiče.

Vedoucí pro děti naplánovali také několik výletů. Na jednom z nich se děti podívají do historického Štramberka, kde vystoupají až na proslulou Trúbu. Neobvyklým zážitkem bude také návštěva farmy Bludička v Bludovicích, kde táborníci poznají na živo různá domácí zvířata.

Příměstský tábor nejen zajistí malým účastníkům nové zážitky, ale navíc ulehčuje starosti rodičům či prarodičům. Některým lidem opravdu pomůže, že mohou děti poslat mezi jejich vrstevníky a na chvíli si od nich odpočinout. „Máme tu dva Američany, staršího chlapce a mladší dívku, kteří jsou na prázdninách u babičky. Je opravdu ráda, že může dát vnuky na tábor, protože je na ně sama a není jednoduché vymýšlet stále nový program," vysvětlila hlavní vedoucí Dagmar Horáková.

Američané si navíc s dětmi procvičí a osvojí češtinu, ostatní se zase snaží používat anglická slovíčka, která se přes školní rok naučili ve škole. „Máme tu vlastně dvojjazyčný tábor," zavtipkovala hlavní vedoucí.

EVA ŘEHÁKOVÁ

Autor: Redakce

12.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT