Nový Jičín – Nejnákladnější rekonstrukcí je revitalizace domu na ulici Revoluční, která město dohromady přijde na 15 milionů korun. Součástí obnovy je oprava střechy a lodžie, zateplení budovy a odhlučnění ze strany od silnice.

V Novém Jičíně je řada bytů kvůli nevyhovujícímu stavu neobyvatelných. Proto město na bytovém odboru tento rok zřídilo agendu oprav volných bytů. „V minulosti byla obnova bytového fondu zanedbána a podfinancována. V letošním roce jsme na opravy z rozpočtu vyčlenili pět a půl milionu korun a i v dalších letech hodláme vyčlenit dostatečné množství finančních prostředků na systematickou opravu bytů,“ uvedl místostarosta Václav Dobrozemský. Za cíl si město dává poskytovat kvalitní bydlení odpovídající běžně dostupným standardům.

Kromě rekonstrukce domu na Revoluční 36 se pracuje také na výměně balkónů na Revoluční 6. Na domech v Jičínské ulici a 28. října se opravuje střecha a na adrese Masarykovo náměstí 22 se mění okna a opravuje se fasáda. „V domě na Jičínské 272 budeme měnit rozvody včetně odpadů a v některých domech budeme měnit vodoměry,“ popsala opravy Eva Friedecká z bytového odboru.

Město od začátku letošního roku opravilo 24 volných bytů, v dalších čtyřech se nyní pracuje. „Průměrná částka za opravu jednoho bytu se pohybuje kolem 190 tisíci korun. Zpravidla jde o výměnu elektroinstalace, kuchyňských linek a instalaci ventilací,“ doplnila Friedecká.

ALEŠ CHROMEČKA