Přechod na novou platební aplikaci začal 1. července, aby ale vše fungovalo, jak má, poběží stávající systém do 31. srpna. Aktuálně se tak v Novém Jičíně dá zaplatit parkování dvěma způsoby souběžně. Od 1. září pak již bude možné platit pouze prostřednictvím aplikace EasyPark.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Káry za pár korun a dvě Pamely. Na Bílé se to hemžilo vyladěnými auty Gumbalkan

Start letní edice akce Gumbalkan, 6. července 2024 Bílá. | Video: Deník/Kateřina Součková

„Přechod na aplikaci EasyPark je součástí našeho dlouhodobého plánu modernizace a zefektivnění služeb pro veřejnost. Jsem přesvědčen, že uživatelé ocení nové funkce a pohodlí, které tato aplikace nabízí,“ uvedl starosta města Stanislav Kopecký.

Kde se již dá platit přes novou aplikaci?

Ve městě je aktuálně rozmístěno devět parkovacích automatů nové aplikace. Konkrétně se jedná o stanoviště v ulicích Gen. Hlaďo, Tyršova, Divadelní a Štefánikova, kde je možné rovněž platit kartou či v hotovosti.

Jednoznačnou výhodou nové aplikace je to, že si ji uživatelé mohou snadno stáhnout do svého mobilního telefonu. Instalace a registrace zaberou jen pár sekund. Majitelé modernějších aut mohou dokonce díky rozhraní Apple CarPlay a Android Auto platit přes aplikaci parkovné dokonce přímo z palubního systému vozu.

S aplikací přesah i do zahraničí

Díky nové aplikaci mohou řidiči platit parkovné nejen v Novém Jičíně, ale vzhledem k jejímu rozšíření také na Slovensku, v Německu, Rakousku a dalších evropských zemích. Nespornou výhodou je i to, že i v zahraničí aplikace funguje v češtině a s českou podporou.

Nová platební aplikace není jedinou novinkou v oblasti parkování v Novém Jičíně. Ve městě přes léto přibývají nové parkovací plochy, především tedy na sídlištích. Rozšíření parkovacích ploch probíhá i v nedaleké Kopřivnici.