To kritizují budoucí koaliční partneři z řad ANO 2011, Strany zelených, ODS a KDU-ČSL. Ve svém čtvrtečním prohlášení starostu Jaroslava Dvořáka (ČSSD) vyzývají, aby termín první schůze posunul na 8. listopadu.

„Další prodlení, které již nastalo v důsledku podaného, a následně zamítnutého, návrhu na neplatnost voleb, se nám zdá být již nadbytečné, a určitě nepřispěje k řádnému fungování města,“ píše se v prohlášení.

Jeho signatáři v něm upozorňují, že s blížícím se závěrem roku je třeba projednat tolik důležitý rozpočet města na příští rok a vyřešit další neodkladné záležitosti.

Za řečnickým pultem stojí nový příborský starosta Jan Malík. Nejbližším spolupracovníkem na radnici mu bude místostarosta Pavel Netušil, po jeho pravici.
Novým starostou Příbora je Jan Malík

„Tímto jednáním zkracujete prostor novému vedení města na velmi důležitá rozhodnutí, která mohou významným způsobem ovlivnit chod města v příštím období,“ píše se také ve veřejně dostupném dokumentu.

Faktem je, že termín pro svolání zastupitelstva starostou Dvořákem na 14. listopad je v souladu se zákonem. Nezodpovězenou otázkou ale zůstává, proč se ve středu 31. října dopoledne na elektronické úřední desce města Nový Jičín objevila informace o připravovaném ustavujícím zasedání zastupitelstva s datem 8. listopadu.

Radnice dokument z úřední desky tentýž den stáhla a s novým termínem přišla až o dva dny později.

Městský úřad v Kopřivnici. Ilustrační foto.
První starostové ve městech jsou staronoví

Co vedlo Jaroslava Dvořáka k tomuto kroku, se dnes (v pátek 2. listopadu) Deníku zjistit nepodařilo.

Mobilní telefon starosta opakovaně nebral a úspěšnější nebyla ani tisková mluvčí města. Požadované informace od starosty nezískala.

„Vaše rozhodnutí budeme plně respektovat. Ovšem neustálé změny termínu nebudí z pohledu občanů důvěru, a svolání takto důležitého zasedání zastupitelstva města na samé hranici zákonné lhůty může být v očích veřejnosti jako obstrukce či schválnost. Věříme proto, že své stanovisko přehodnotíte,“ apelují koaliční partneři na starostu Dvořáka.

Ten své stanovisko nezměnil. V pátek po poledni svolal ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů Nového Jičína na středu 14. listopadu.

Vizualizace ukazuje budoucí podobu administrativní budovy společnosti Varroc Lighting Systems v Novém Jičíně.
Novojičínský věžák po 40 letech omládne
ADAM ŠKOBRÁNEK, nar. 26.10.2018, 51cm, 4180g, Nový Jičín
Vaše miminka - noví občánci našeho okresu